Kontrakting vás v dešti stát nenechá!

Za dobu svého aktivního působení na slovenském, českém i zahraničním trhu se firma Kontrakting vyprofilovala na stavebně obchodní skupinu se specializací na výrobu dřevěných konstrukcí střech, s tím spojenou stavbu a rekonstrukci střech a dále prodej střešních krytin a hydroizolačních materiálů.

Stavbě a rekonstrukcím střech s použitím různých moderních technologií se Kontrakting zabývá již od roku 1992. Nosnou částí programu je montáž dřevěných příhradových vazníků se styčníkovými deskami MiTek. Styčníková deska je moderní spojovací prostředek dřevěných konstrukcí, kdy jednotlivé přířezy spojuje ocelový plech s vylisovanými trny. Kontrakting tyto vazníky vyrábí již od roku 1995 ve svém výrobním závodě v Liptovském Mikuláši. Výroba dřevěných vazníků zde probíhá na několika výrobních linkách. Krácení řeziva na jednotlivé prvky probíhá podle pořezových plánů, které jsou součástí výstupů ze specializovaného software firmy MiTek. Další fází je impregnace dřevěných prvků konstrukce a konečně lisování konstrukce podle dokumentace, která je opět součástí výstupu ze software.

Příhradové vazníky spojované styčníkovou deskou působí na první pohled velmi subtilně, jejich konstrukce však mimo jiné umožňuje překlenout až třicetimetrové rozpětí bez použití podpor, přičemž tvar střechy není nijak omezen a lze jej přizpůsobit i případným náročnějším požadavkům architektů a projektantů.

Referenční stavby s použití vazníků MiTek

  • Bytové domy Mrázovka,
  • Tenisová hala Radonice,
  • Záchranná služba Nové Město na Moravě,
  • »Zelené údolí« - bytové domy Praha - Krč,
  • Gymnázium Uherské Hradiště.

Nabídka společnosti Kontrakting je v oblasti střešních konstrukcí velmi široká – podle požadavků investora je připravena navrhnout a vyrobit střešní konstrukci i jako klasický krov, ovšem s využitím systému MiTek (případně Greimbau) může vyhovět i požadavkům na překlenutí velkých rozpětí (v případě systému Greimbau až šedesátimetrových).

Příklady běžného použití konstrukcí se styčníkovou deskou jsou pestré, patří mezi ně střechy a stropy rodinných domů, zastřešení a konstrukce zemědělských, obchodních a průmyslových staveb, nástavby na panelové stavby, lehké sportovní stavby, tržnice, vybavení dětských hřišť atd.

V současné době jsou konstrukce spojované styčníkovou deskou používány téměř po celé Evropě. Výjimkou není ani Česká republika, kde byl vydán schvalovací protokol pro Styčníkové desky firmy MiTek Státním zkušebním ústavem v Praze v roce 1993.

Důležitým bodem programu skupiny Kontrakting je také stavba a rekonstrukce plochých střech. Tato činnost je založena především na komplexním posouzení stávajícího střešního pláště a následném teoretickém i praktickém zvládnutí problematiky různých druhů izolací na bázi modifikovaných asfaltových a m-PVC folií. Samozřejmostí je pak profesionální montáž vlastního pláště, zajišťovaná ve firmě Kontrakting vlastními zaškolenými pracovníky. Střešní program je doplněn prodejem rozmanitého sortimentu střešních krytin v různých tvarových a barevných provedeních, hydroizolačních materiálů a dalších doplňků, umožňujících kompletně vybavit jakoukoli střešní konstrukci.

O profesionalitě, kvalitě a dokonalém servisu se značkou Kontrakting nejlépe vypovídá spokojenost a zájem zákazníků.

Autor: Marcel Hrdý
Foto: Archiv firmy