Přidat na Seznam.cz Přidat na Google News

Koupelny v bílé: nestárnoucí klasika

Koupelna je nezbytnou součástí našich domovů, máme ji spojenou především s rutinní ranní a večerní hygienou, pro mnohé je navíc symbolem oázy klidu a relaxace, proto bychom se zde měli cítit co nejlépe. A ačkoliv jsou v posledních letech trendy především koupelny v tmavších odstínech, jako je černá, hnědá či populární petrolejová, nezapomínejme na to, že pokud zvolíme bílou koupelnu, nesáhneme s výběrem vedle, ba naopak.

Bílá je symbolem luxusu i klidu

Každá barva má svůj význam a jinak působí na naši psychickou pohodu. Jinak tomu není ani u bílé, ta představuje čistotu, jemnost a funkčnost, možná právě proto se často objevuje v minimalistických či skandinávských koupelnách. Pokud si večer dopřejete horkou koupel v celo-bílé koupelně, můžeme vám zaručit, že se vám zlepší nálada. Bílá totiž na rozdíl od tmavých barev pomáhá zmírnit stres a napětí.

Pokud jste introverti, bude se vám v bílé koupelně relaxovat ještě líp. Je totiž dokázáno, že bílou ocení lidé, kteří jsou umírněnější a mají rádi ve svém životě řád (zdroj: www.shutterstock.com, foto: ArchiVIZ)

Bílá pro malé koupelny

Další nespornou výhodou bílé barvy je její vlastnost místnost prosvětlit, a tím i opticky zvětšit. Na stejném principu fungují kupříkladu francouzská okna či velká zrcadla.

Aby bílá nepůsobila nudně

Pokud se bojíte, že by taková koupelna mohla vypadat příliš nudně a monochromaticky, ozvláštnit ji můžete vhodnými doplňky, a to například květinou v nápaditém květináči, stříbrným podnosem se sklenkami na sekt, originálním lustrem či zajímavě tvarovaným zrcadlem[1]. Bát se nemusíte ani prvků v jiných barvách, než je bílá. V bílé koupelně například skvěle vyniknou froté ručníky ve vínové či rudé barvě.

Těžko budete hledat jinou barvu, ve které tak nádherně vynikne dřevo a další přírodní imitace (zdroj: www.shutterstock.com, foto: PlusONE)
Autor: Kateřina Slezáková
Foto: Shutterstock