Přidat na Seznam.cz Přidat na Google News

Kování FSB – výrazný doplněk pro váš interiér

EfB, spol. s r.o. vznikla jako montážní a obchodní firma. Pro své zákazníky nabízí komplexní dodávky garážových vrat Hörmann, interiérových dveří a stavebního kování německé firmy FSB. Všechny tyto prvky jsou významným doplňkem pro náš interiér a s ostatními subjekty udávají tvář našemu domovu. Proto je třeba věnovat patřičnou pozornost jejich výběru. Nejlepší variantou je kompromis mezi kvalitou a příznivou cenou. Široká škála výrobků FSB určitě napomůže k tomu, abychom se při výběru ubírali tím správným směrem.

    Nabízený sortiment firmy EfB, spol. s r.o. čítá několik různých položek, v některých případech je společnost přímým partnerem výrobce. Pro názornou ukázku připravila zákazníkům ve svém sídle vzorkovou prodejnu, kde je možno shlédnout nejenom jednotlivé typy kování a dveří, ale nově i garážová vrata.

    Nabídka kování FSB je opravdu unikátní. Stavební kování vůbec má v současné době mnoho různých podob. Proto je třeba při výběru důkladně zvažovat. V mnohých případech není rozhodujícím argumentem cena. Design konkrétného výrobku je to, co stojí v dnešní době v popředí. Kování FSB je druh doplňku, který uspokojí spíše náročnější zákazníky. Firmu FSB založil v roce 1881 němec Franz Schneider ve městě Iserhohn. Zpočátku bylo vyráběno pouze mosazné kování pro nábytek. V roce 1909 se firma přestěhovala do města Brakel a zároveň rozšířila svoji nabídku o kování určené pro okna a dveře. Hlavním materiálem pro výrobu byl až do počátku 80. let hliník. Posléze se přešlo na ušlechtilou ocel, bronz a mosaz.

    Kování FSB lze rozdělit zhruba do tří skupin, a to dle použitého materiálu. Hliník může být v přírodní stříbrné, novostříbrný nebo v barvě mosazné, bronzové, tmavě bronzové, černé, bílé nebo červené. Ušlechtilá ocel má povrch matný jemně hlazený, matný hrubší, leštěný nebo zlatý. Mosaz lze upravovat do podoby leštěné nebo lakované.

    Rozmanitá podoba kování FSB umožňuje jeho použití na okna, dveře, ale i nábytek. Pro dotvoření designu vchodových dveří jsou vyráběna různá madla, koule, bezpečnostní kování nebo i kování s protipožární úpravou. Interiérové dřevěné dveře mohou zdobit v mnoha variantách provedené kliky nebo bezpečnostní rozety. Kovové a skleněné dveře je možno opatřit v mnoha variantách upravenými klikami, madly nebo koulemi.

    FSB má ve své nabídce i některé speciální druhy kování. Vyrábí kování bezpečnostní s vnitřní výztuhou, okenní a nábytkové uzamykatelné kování nebo i kování se zamezením možnosti vyndání vložkového zámku.

    Na všechny výrobky poskytuje firma EfB, spol. s r.o. záruku v délce 12 měsíců, nicméně v individuálních případech se lze dohodnout i na speciální záruční době.
   Nespornou výhodou kování FSB je speciálně upravený povrch úchytových mechanismů, čímž je zabráněno jakémukoliv opotřebení. V klikovém čtyřhranu je zabudována výměnná planžeta. Výrobky FSB přicházejí na svět prostřednictvím předních světových designerů, kteří jsou zárukou té nejvyšší kvality. Návrhy některých je možno posoudit z přiložených ukázek. Čtyři přední světoví designeři rozdělují kování FSB do čtyř základních programů, jejichž výrobky se od sebe odlišují ve zdánlivě téměř shodných parametrech. Mezi přední světové designery v oblasti kování se řadí Johannes Potente, Dieter Rams, Jasper Morrison, Philippe Starck, Franco Clivio nebo Hartmut Weise.

    Kování FSB bylo aplikováno v mnoha velice významných objektech. Za velmi zdařilou realizaci lze považovat umístění kování FSB v kanceláři prezidenta ČR nebo ve vývojovém centru Škody Mladá Boleslav. Prvky FSB dotvářely interiér např. Městského úřadu v Poděbradech, vily Roosevelt na Praze 6, Slovanského domu v Praze, divadla MINOR ve Vodičkově ulici na Praze 1 nebo budovy Rádia Svobodná Evropa v Praze.

    Všechny výrobky nabízené společností EfB, spol. s r.o. bude možno shlédnout i na připravovaném veletrhu IBF 2002 v Brně. Všichni jste tedy srdečně zváni. K více informacím určitě napomohou i internetové stránky www.fsb.cz.

Autor: Lenka Dvořáková
Foto: Archiv firmy