Kování od firmy EfB spol. s r.o. - výrazný doplněk pro váš interiér

Firma EfB spol. s r. o. již od roku 1996 nabízí pro náročné zákazníky designérské kování německého výrobce FSB GmbH. Vedle stále více kladeného důrazu na design překvapí zákazníka zároveň neobyčejně pestrá nabídka doplněná o ucelené designérské sady. V minulých letech společnost rozšířila svoji nabídku o dveřní závěsy SIMONSWERK a zadlabací zámky NEMEF.

Dveřní a okenní kování FSB

Vybíráte kování pro váš nový dům či rekonstrukci staršího objektu a hledáte vhodné dveřní či okenní kování?

Nespokojte se pouze se standardem, ale zvolte opravdovou kvalitu!

Dveřní a okenní kování FSB je známé svým jemným provedením, užitými vizuálními a ergonomickými vlastnostmi. Ergonomie téměř sta modelů klik FSB se řídí čtyřmi body důležitými pro každou kliku:

 1. prostor pro palec,
 2. místo pro ukazováček,
 3. opora pro bříško palce,
 4. pohodlné místo pro stisk celé ruky.

Jednoduše řečeno je design všech klik FSB založen na uvědomění si kliky a ovládání dveří. Vzhledem k tomu, že klika je také zboží dlouhodobé spotřeby, je kladen velký důraz na kvalitu a účelnost u všech výrobků FSB. Každý model se vyznačuje svými charakteristickými rysy patrnými na první pohled a právě výběr designu klik může také vypovídat i o osobnosti jejich uživatele.

Právě tato strategie kvalitního produktu přiměla FSB k oslovení 12 předních světových designérů a architektů, kteří se podíleli na vypracování dokonalých projektů dveřních a okenních klik. Díky této spolupráci došlo ke změně pohledu na jinak obyčejnou věc jako je dveřní kování.

Všechny výrobky FSB tak v současnosti splňují veškeré nároky moderních doplňků současné architektury.

Autorský design FSB

Programy klik poslané do soutěže již na počátku roku 2003 (architekty Christopherem Ingehovenem z Düsseldorfu a Christopherem Mäcklerem z Frankfurtu nad Mohanem) jsou postupně rozšiřovány dalšími hvězdnými designéry a architekty. Švédský architekt a designér Thomas Sendell vytvořil tzv. organický ergonomický design. Od architekta Helmuta Jahna ve spolupráci s designérem Yorgo Lykouriou vzešla moderní série dveřních klik z Londýna. Francouzský designér Philippe Starck nově interpretoval a pojednal svou sérii PS2, navrženou pro FSB na začátku 90. let.

Nový materiál FSB – AluGrey

Jedná se o novou speciální slitinu hliníku s křemíkem, kdy tímto spojením vzniká zcela nový odolný materiál pro výrobu kování FSB. Výrobky z materiálu AluGrey jsou levnější než nerezové, ale zároveň až o 50 % odolnější než výrobky z klasického eloxovaného hliníku. Šedá, živoucí krystalová struktura povrchu signalizuje estetické nároky, které materiál od materiálu lehce variují. Stříbřitě šedý barevný tón, získaný anodizací, dává kování jejich zvláštní charakter, vyšší tvrdost stupňuje výrazně jejich užitnou hodnotu. Stíny a pigmentace přenášejí tuto vnitřní strukturu i na povrch. Stříbřitě šedé zabarvení kování tvoří zajímavý kontrast k povrchu dveří. Rozety a příslušenství jsou s litými částmi barevně identické. Eloxová vrstva má tloušťku min. 20 μm.

Výsledek: Designerské kování dveří a oken je díky použití tvrdší slitiny ještě lepší a vhodnější pro běžné používání v dobrém poměru kvalita x cena.

Dveřní kování FSB s elektronickou kontrolou vstupu

Další novinkou v sortimentu FSB je nová řada výrobků dveřního kování s elektronickou kontrolou vstupu. Design dveřní kliky i rozet zůstává stejný, zásadně se ale mění ovládání dveří pomocí elektroniky zabudované uvnitř kování. Není potřeba žádného klíče, každý systém je samostatně programovatelný vč. systému generálního klíče, který lze kdykoliv překódovat v případě ztráty transpondéru. Tento systém je vhodný pro každý běžný zadlabací zámek s cylindrickým otvorem.

Tato nová řada výrobků FSB bude představena na letošním veletrhu ForArch 2005 v Praze.

Dveřní závěsy SIMONSWERK

Firma SIMONSWERK patří k největším výrobcům dveřních a okenních závěsů v Evropě s více než 100 letou tradicí. Použitím nejmodernějších technologií a různých druhů materiálů v různém barevném a povrchovém provedení, které je také shodné s povrchy kování FSB, dělají ze závěsů SIMONSWERK prvotřídní konstrukční prvky použitelné pro jakékoliv zárubně, dveře, vrata a okna. Rozsáhlý výrobní program je roztříděn do tří hlavních programů:

 • Objektové provedení
 • Standardní provedení
 • Protipožární provedení

Nová generace dveřních závěsů TECTUS

Koncem loňského roku byla představena nová řada dveřních závěsů TECTUS.

Jedná se o kompletně skryté dveřní závěsy pro bezfalcové dveře, které jsou seřizovatelné ve 3D. Tento typ závěsu je rozdělen do tří typů podle hmotnosti dveřního křídla. Pro klasické interiérové dveře s do 60 kg je určen pant TE 310 3D, pro větší a robusnější dveře či vrata do 100 kg je doporoučen typ TE 510 3D a pro rozměrné dveře s vysokou hmotnosti je určen typ TE 610 3D s nosností až 160 kg. Všechny druhy jsou dodávány v površích hliník nebo nerez. Více informací a podrobný popis těchto závěsů naleznete na www.fsb.cz.

Zadlabací zámky NEMEF

Holandská společnost NEMEF na trhu nabízí rozsáhlý a neustále rostoucí sortiment výrobků, jako jsou dveřní zámky, cylindrické vložky, vícebodové dveřní zámky, protipanikové zámky a elektronické systémy přístupových kontrol.

Všechny výrobky jsou produkovány dle posledních technických možností a díky tomu je jejich kvalita nepřekonatelná. Výrobní sortiment je orientován jak na standardní provedení dveřních zámků v pozinkované oceli, tak i na luxusnější a odolnější provedení v nerezi.

Díky kombinaci dveřních klik FSB, závěsů SIMONSWERK a zadlabacích zámků NEMEF získají Vaše dveře vysokou hodnotu a jedinečný vzhled.

Reference výrobků dodaných společností EfB, spol. s r.o.

Stavby, kde je možné se s kováním FSB setkat, se dnes počítají na stovky a nalezneme je v nejen v celé České republice, ale například i v Belgii, Polsku a Litvě. Stávají se z těch nejmenších – rodinných domků – až po ty velké a významné.

Mezi nejzajímavější objekty s kováním FSB nejen v České republice bezesporu patří:

 • Kancelář prezidenta České republiky (1997)
 • Vývojové centrum Auto Škoda Mladá Boleslav (1998)
 • Administrativní budova Unilever - Thámova ul. Praha (1999)
 • Budova Českého rozhlasu Praha (1999)
 • Slovanský dům – Praha (2000 – 2001)
 • Budova Rádia Svobodná Evropa Praha (2001)
 • Prodejní síť KAUFLAND (2002)
 • Administrativní budova SKANSKA, Praha 2003, FSB, NEMEF
 • Židovské muzeum – Smíchovská synagoga, Praha 2004 FSB
 • Holandská ambasáda Praha 2004 – FSB
 • Konzulát České republiky v Katovicích (Polsko – r. 2002)
 • Ambasáda ČR ve Vilniusu (Litva – r. 2003 FSB + SW)
 • Budova Mise ČR při EU v Bruselu (2003 – FSB F1)
 • Holešovice Office Park Arena (2004 – FSB)
 • River House Praha (2005 – FSB)
 • Engel Büro Praha (2005 – FSB)

Výrobky, které jsou v nabídce společnosti EfB spol. s r.o., bude možno shlédnout i na mezinárodním stavebním veletrhu ForArch 2005, který se bude konat ve dnech 20. – 24. 9. 2005 v Praze.

Literatura:

[1] Karel Maleček, Helena Hejhálková: Kování od firmy EfB spol. s r.o. - výrazný doplněk pro váš interiér. Stavebnictví a interiér 4/2004, str. 46 - 47, http://www.stavebnictvi3000.cz/cl.php?ID=1198

Na veletrhu nás naleznete v hale 2E, stánek číslo 21a.
Těšíme se na vaši návštěvu.

1 Zpracováno dle webových podkladů firmy EfB
Autor:
Foto: Archiv firmy