Přidat na Seznam.cz Přidat na Google News

Kovový nábytek a posuvné regály pro kanceláře značky BISLEY

Firma BISLEY byla založena roku 1931 jako soukromý podnik, v současnosti vlastněný jediným majitelem a ředitelem současně, panem Tony Brownem, synem původního zakladatele. Zpočátku firma vyráběla řadu speciálních výrobků z oceli a teprve v roce 1946 začala výroba odpadkových košů, vůbec prvního produktu určeného pro vybavení kanceláře. Podnik se nepřetržitě rozrůstal až do roku 1981, kdy byla vyrobena první kartotéka.

Úspěch klasických čtyřzásuvkových kartoték otevřel možnosti pro inovace, které firmu posunuly na pozici největšího výrobce kancelářského nábytku ve Velké Británii. V současné době dosahuje firma Bisley obratu přes 100 milionů euro ročně a vyváží své výrobky do více než 60 zemí celého světa. Ze dvou výrobních závodů v Bisley a Newportu na celkové ploše 64 000 m2 opouští týdně přes 20 000 kusů nábytku.

Zákazníci v České republice se často ptají, jak může nábytek z Anglie cenově konkurovat místním výrobcům. Odpovědí je vysoká produktivita a efektivita práce založená na využívání nejmodernějších technologií - od vlastní nástrojové výroby přes počítačově zpracovaný design, až po precizní laserové řezačky a plnoautomatické práškové lakovny. Bisley reinvestuje 100 % zisku zpět do podniku a od roku 1989 tak bylo do rozvoje a modernizace vloženo téměř 75 milionů euro.

Ze současného sortimentu hrají stále důležitou roli dnes už klasické kartotéky pro ukládání dokumentů různých formátů. Jsou konstruovány tak, aby vydržely velkou zátěž, a také proto je na ně poskytována záruka 7 let.

Přestože se jedná o kovový nábytek, designově splňuje nároky nejmodernějších kanceláří nejen provedením, ale i širokou paletou moderních barev, ve kterých se dodává. Do skříní a kartoték Bisley je možno uložit dokumenty ve formátu A0 až A7. Z toho vyplývá, že sortiment zahrnuje skříně na uložení architektonických výkresů, územních plánů, fotografií, rentgenových snímků, lékařských karet, evidenci řidičských a občanských průkazů a mnoho a mnoho dalších.

Ovšem se změnami, ke kterým dochází všude kolem nás v moderním světě, se musí vyrovnávat i výrobci nábytku. Kancelářské prostory jsou stále dražší a potřeby ukládání dokumentů narůstají. Mění se také formáty, které potřebujeme uložit. Kromě klasických šanonů a závěsných desek se nám hromadí množství kazet, CD disků a počítačových disket. Proto firma Bisley vyvinula nový systém ukládání dokumentů pro zefektivnění úložných kapacit LateralFile. Byl navržen tak, aby šlo uložit vše, co potřebujete, při možnosti další rekonfigurace vnitřního uspořádání. Systém se skládá z početné řady různě vysokých a širokých skříňových korpusů, do kterých se instalují zásuvky a vnitřní vybavení přesně podle potřeby. Skříň si tedy může zákazník sestavit s pomocí našich odborníků přesně podle svých požadavků a potřeb. Do jednoho skříňového korpusu lze naistalovat zásuvky a police pro uložení formátu A4, A5, A6 atd. a zároveň zásuvky rozdělit pomocí přepážek. Důraz je přitom kladen na dodržení elegantních linií nábytku pro vytvoření příjemného pracovního prostředí. Zadní strana skříní je zcela hladká a bez viditelných svárů, proto lze využít i jako dělících příček kancelářských prostorů. Výhodou je potom snadná přestavitelnost pracovních míst.

Další variantou k vytvoření více prostoru a snížení nákladů na archivování je systém InnerSpace.

Jedná se o systém posuvných regálů zajišťující nejvyšší možnou hustotu uložení dokumentů. Je navržen pro využití především v moderních kancelářích. Systém posuvných regálů zvyšuje úložnou kapacitu až o 100 % a uvolní tím prostor pro jiné využití. InnerSpace zvyšuje rychlost vyhledávání informací, zlepšuje produktivitu kancelářské práce při zajištění maximálně účinné hustoty uložení dokumentů. Systém je vyroben pro splnění nejvyšších nároků využitím posledních high-tech výrobních technologií a nabízí variabilitu výšky, šířky a hloubky jednotlivých modulů, aby si uživatel vybral nejvhodnější řešení ukládání dokumentů.

Autor: Václav Bohuslávek
Foto: Archiv firmy