Kovový nábytek nejen do kanceláří

Firma LASTE, s.r.o., která je prodejcem předního evropského výrobce kovového nábytku BISLEY pro Českou republiku, dodává kartotéky, lístkovnice, registratury, dvoudveřové skříně, roletové skříně, skříně na plány, šatnové skříně, vícezásuvkové skříňky, mobilní a přístavné kontejnery, posuvné regály a kombinované skříně se zárukou až 10 let. Nabízí též velmi kvalitní lékařský nábytek a židle do ordinací a čekáren od českých výrobců.

Speciální skříně

Se změnami, ke kterým dochází všude kolem nás v moderním světě, se musí vyrovnávat i výrobci nábytku. Kancelářské prostory jsou stále dražší a potřeby ukládání dokumentů narůstají. Mění se také formáty, které je nutno uložit. Kromě klasických šanonů a závěsných desek se hromadí množství kazet, CD disků a počítačových disket. Proto firma Bisley vyvinula nový systém ukládání dokumentů pro zefektivnění úložných kapacit Lateral File. Kovové skříně BISLEY Lateral Files (BLF) byly vytvořeny k maximálnímu využití prostoru. Kombinací různých prvků lze snadno sestavit skříň přesně podle Vašich představ tak, aby bylo možno uložit různé druhy dokumentů najednou. Bezešvé zadní stěny umožňují umístění i do exkluzivních prostor velkoplošných kanceláří, kde zároveň slouží jako přirozené předěly mezi pracovišti. Povrch je dokončen vysoce odolným práškovým lakem se strukturovaným povrchem ve dvaceti odstínech. Výrobky BLF mají desetiletou zárukou.

Posuvné regály

Další variantou k vytvoření více prostoru a snížení nákladů na archivování jsou posuvné regály BISLEY „InnerSpace“. Posuvné regály byly poprvé předvedeny na veletrhu Orgatec v Kolíně nad Rýnem na podzim 2004 a od té doby již firma BISLEY realizovala řadu významných projektů doma i v zahraničí.

Jedná se o velkokapacitní mobilní regály, vhodné díky jejich designu a provedení hlavně do moderních kanceláří, kde je třeba ukládat velké množství dokumentů na omezené ploše. Regály se pohybují po panelech s kolejnicemi, které lze položit na jakoukoliv stávající podlahovou krytinu, případně i zapustit do podlahy. Panely jsou vybaveny rektifikačními patkami pro vyrovnání nerovností, není nutné používat mazadla a vyhne se tak případnému znečištění. Samozřejmostí je centrální zamykání a zajištění jednotlivých sekcí proti samovolnému pohybu. Povrchová úprava je provedena vysoce odolnými práškovými laky ve dvaceti barevných odstínech, k dispozici je mnoho variant vnitřního vybavení a uspořádání.

Závěsné kapsy

Závěsné kapsy slouží k rychlému a přehlednému ukládání dokumentů, karet a různých složek. Umožňují pak jednoduché vyhledání požadovaných informací, jsou vybaveny dostatečně rozměrným štítkem pro snadnou identifikaci obsahu. Ukládají se do kartoték a registratur, jejichž zásuvky jsou k tomu přímo uzpůsobeny, nebo do skříní, které je možno vybavit různými typy polic a výsuvných rámů konstruovaných speciálně pro ukládání těchto závěsných složek.

Lékařský nábytek

Sektorový nábytek pro zdravotnictví PRAKTIK 2 umožňuje vytvářet neomezené množství různých sestav v mnoha barevných variantách. Přední nábytkové plochy mohou být zhotoveny z melamino-vých desek, opatřených po obvodě hranami ABS, nebo z profilovaných laminovaných MDF desek. Jednotlivé skříňky mohou být použity jako horní i jako spodní. Stačí jednoduše otočit skříňky nebo otočit dveře úchytkami dolů, dle přání lze také skříňky opatřit zámky. U zásuvek lze použít centrální zamykání nebo zámek pouze v horní zásuvce. Skříňky stojící na podlaze mohou být opatřeny soklem anebo pouze stavitelnými nohami, obě varianty umožňují mokrý úklid.

Lékařský nábytek PRAKTIK 2 lze doplnit stolovou řadou kancelářského nábytku PROFIL.

Stoly se vyrábí s rektifikovatelnými kovovými nebo plnými deskovými podnožemi.

Židle

Sestavy lze doplnit i velmi kvalitními lékařskými židlemi a křesly s chromovou nebo světle šedou kostrou na kolečkách, případně na kluzácích a dále židlemi do čekáren s možností spojení do ucelené řady.

1 Zpracováno dle firemních podkladů firmy LASTE, s.r.o.
Autor: Dagmar Velenová
Foto: Archiv firmy LASTE, s.r.o.