Kralupy nad Vltavou

Kralupy nad Vltavou chystají obnovu téměř 700 svítidel veřejného osvětlení

Kralupy nad Vltavou (Mělnicko) 28. listopadu (ČTK) - Kralupy nad Vltavou chystají na příští rok obnovu téměř 700 svítidel veřejného osvětlení za nová s LED technologií. Cena zakázky je téměř 12 milionů korun bez daně z přidané hodnoty. Některé lampy už nesvítí dostatečně, zpravidla jsou starší než deset let a mají i různá poškození. Funkce některých lamp je snížená dokonce o 50 procent, proti novější technologii jsou nehospodárné, uvedl na dotaz ČTK mluvčí kralupské radnice Aleš Levý.

Úspora na energiích by podle mluvčího měla být obrovská, konkrétní částku město vyčíslenou nemá, bude záležet i na cenách elektřiny. "Nicméně onu úsporu máme vyjádřenou v kilowattech. Předpokládaný příkon u jedné lampy je nyní cca 98,8 kW a po rekonstrukci bez regulace by měl činit cca 12,71 kW," podotkl mluvčí.

Podle výsledků tendru by výměna světel měla být do 31. května hotová v ulici Gen. Klapálka, od 1. dubna do 31. května by se mělo na obnově pracovat v Žižkově ulici. V dalších částech města by mělo být hotovo do konce srpna.

Autor: ČTK
Foto: Florbalový klub FBC Draci Říčany, zdroj: www.wikipedia.org