Krása i funkčnost pálené střešní krytiny Tondach

Na stavebních veletrzích v Brně, které se letos konaly ve dnech 13. až 17. 4. 2010, nechyběla společnost TONDACH Česká republika s.r.o., největší výrobce pálené střešní krytiny v ČR. Široký sortiment pravých pálených střešních tašek, který tu představila, byl tak jako každý rok lákadlem pro všechny návštěvníky. Již tradičně po celou dobu konání veletrhu probíhaly soutěže o slevu při koupi střešních tašek TONDACH a o střechu zdarma.

Moderní, ale zároveň generacemi prověřené keramické tašky v široké škále typů i barev, které vyrábí společnost TONDACH, patří stále mezi nejoblíbenější střešní krytiny. Veškerý sortiment se vyrábí jak v režném provedení, tak v pěti (červená, měděná, hnědá, tmavě hnědá, černá) základních barevných odstínech engob a čtyřech (červená, kaštanově hnědá, Amadeus černá a břidlicově černá) základních glazur. V loňském roce byla zprovozněna nová moderní výrobní linka v Hranicích na Moravě s kapacitou 1,5 milionu m2 krytiny ročně. Nová technologie umožňuje vyrábět v nejvyšší možné kvalitě, která se využívá u špičkových výrobců v rámci celé Evropy, a která splňuje normy platné v EU.

Vedoucí marketingu společnosti TONDACH Česká republika s.r.o., Ing. Jana Klasová, nám odpověděla na několik otázek, týkajících se právě ukončeného brněnského veletrhu a také dalších plánů společnosti.

Ing. Jana Klasová, vedoucí marketingu

Jak hodnotíte účast společnosti TONDACH na stavebních veletrzích v Brně?

Účast na stavebních veletrzích v Brně je pro nás vždy velkým přínosem. Pozitivně hodnotím především možnost setkat se s našimi partnery – projektanty, pokrývači, odběrateli ale i školami z oboru a koncovými zákazníky a informovat je tak o novinkách. Díky tradiční soutěži, kterou na veletrhu pořádáme, máme navíc přesné statistické údaje o návštěvnosti. Oproti loňskému roku máme nárůst soutěžících o jednu čtvrtinu.

Samba 11 Stodo 12 Brněnka 14 Hranice 11
Zleva tašky Samba 11 režná, Stodo 12 engoba kaštanově hnědá, Brněnka 14 engoba červená, Hranice 11 glazura Amadeus černá

Tím pádem je zvýšený zájem návštěvníků o vaše soutěže. Jak si jej vysvětlujete?

Snažíme se, aby naše soutěže byly pro účastníky veletrhu vždy zábavné, jednoduché a atraktivní. Navíc nás již lidé z výstav dobře znají, rádi s námi soutěží, někteří opakovaně. A navíc možnost získat zajímavou slevu na pravou pálenou krytinu je lákavá pro všechny, kteří řeší střechu. Ať už se jedná o novostavby nebo rekonstrukce.

Realizace střechy z velkoformátových tašek Samba 11

Jak se osvědčil komplexní systém rekonstrukce střech, který nabízíte již od loňského roku?

Díky tomu, že se při rekonstrukcích využívají především posuvné střešní tašky, jejichž nabídku neustále rozšiřujeme, je rekonstrukční systém velmi populární. V loňském roce jsme navíc nabídku rozšířili o velkoformátovou tašku Samba 11. Mezi další oblíbené tašky se řadí Brněnka 14, Hranice 11 a nejprodávanější taška loňského roku Stodo 12.

Posuvná střešní taška Stodo 12

Jako jedni z prvních výrobců střešní krytiny jste před čtyřmi lety představili program TONDACH SOLAR. Jaký je o něj mezi zákazníky zájem? Chystáte nějaké novinky v této oblasti?

V této oblasti registrujeme vzrůstající zájem koncových zákazníků. Novinky v tuto chvíli prozatím nepřipravujeme.

Solární systém TONDACH SOLAR

Plánujete v nejbližší době rozšíření sortimentu?

Letošní rok jsme sortiment rozšířili o novinku v povrchové úpravě černá engoba u posuvné střešní tašky Stodo 12. Dále jsme představili novinku v rámci okrasných keramických doplňků na střechu – Kominíka pro štěstí.

Kde se můžeme setkat s výrobky TONDACH v nejbližší době?

Nejbližší akcí bude Země živitelka v Českých Budějovicích. Ta se koná na konci letních prázdnin. Od 21. září se v pražských Letňanech společnost TONDACH účastní veletrhu For Arch 2010.

Autor: Ing. Hana Solařová
Foto: Archiv firmy