Krásný prostor mezi střechami

Pod střechami se dříve nežilo, půdy byly volné. Nyní zde bydlíme i pracujeme – a hodnotně prosvětlit, otevřít prostor starého podkroví v památkově chráněných zónách je oříšek, má to pevná pravidla.

Dobře navrženému prosklení podkroví je přisuzována jedinečnost, luxus, velká porce romantiky a při současných technologiích a zasklení i celoroční tepelný komfort. Fotografie ilustrují, že ateliérové střešní okno dává podkrovním místnostem právě ten prostor a právě tu jedinečnost. Výsledku se dá dosáhnout, i když je dům pod památkovým dohledem.

Soukromým investorům i developerům ze zkušenosti tvrdím, že investice do kvalitního a krásného střešního prosklení se jim bohatě vrátí – v prodejní ceně bytu či v radosti z bydlení v něm. Schválně si místnosti na obrázcích představte s jedním či dvěma běžnými typovými střešními okny. Je to pro vás rozdíl?” říká Jakub Formánek.

Solara PERSPEKTIV. Pokud máte možnost otevřít své podkroví velkoplošným posuvným střešním prosklením, pak to rozhodně udělejte

Posuvné střešní prosklení posune podkroví o hodně výše

Posuvná střešní prosklení vyrábíme rádi. Pokud nejste vázáni pravidly památkové péče a máte možnost otevřít své podkroví velkoplošným posuvným střešním prosklením, pak to rozhodně udělejte. Budete jásat. Pro naše zákazníky je PERSPEKTIV třešní na dortu celého interiéru, výrazně ovlivní úroveň bydlení v daných prostorách,” komentuje řadu posuvného prosklení pro střechy Jakub Formánek z týmu českého rodinného výrobce Solara.

Krásný prostor mezi střechami je tvořený vzdušností, prostorností a výhledy. Kvalitní návrh prosklení podkroví stojí na použitých profilech a jejich zateplení, na parametrech zasklení, stínění i kvalitě montáže do střešního pláště.

Ateliérové střešní okno dává koupelně prostor a jedinečnost. Solara HISTORIK, krása mezi střechami pro památkové zóny

Technologie a poradenství pro celoroční tepelný komfort

Řešte s námi jak upravená skla zvolit pro letní slunce či pro zimní mrazy. Jaký systém zastínění je vhodný pro ateliérová okna a který naopak funguje bídně. Poradíme s napojením elektrootvíračů našich oken na řízené větrání či na inteligenci bytu. Dodáme vám systém s dešťovým i bezpečnostním senzorem, je-li to pro vás důležité,” popisuje Jakub Formánek poradenství k používaným technologiím.

Chcete-li hodnotně prosvětlit v památkové zóně či vytvořit ze svého podkroví kabriolet díky posuvnému střešními prosklení, vytvořit jedinečný interiér a zúročit prostor mezi střechami, inspirujte se na www.solara.cz/reference případně kontaktujte výrobce.

Autor: Mgr. Jakub Formánek
Foto: Archiv firmy