Krbová kamna a krbové vložky Romotop

Úspora energie a nákladů na vytápění, to jsou dvě hlavní témata poslední doby u většiny domácností. Jednou z dostupných možností, která poskytne domácnosti nejen vytoužené úspory, ale také příjemný doplněk domácí pohody a atmosféry, je pořízení kvalitních krbových kamen, které nabízí česká firma Romotop.

Při výběru krbových kamen bychom se měli rozhodovat především podle kvality zpracování a použitých materiálů, účinku spalování, vytápěcích schopností a designu. Hlavním kritériem pro výběr krbových kamen je však renomovaný a kvalitní výrobce, mezi které firma Romotop jednoznačně patří.

Firma již od roku 1992 významně ovlivňuje trh s krbovými kamny a krbovými vložkami nejen v České republice, ale také v Evropě. Kvalitu produktů značky Romotop zaručuje špičková technologie zpracování na plně robotizovaných linkách dnes jednoho z nejmodernějších výrobních závodů v Evropě.

Krb nebo krbová kamna?

O krbových kamnech Romotop můžeme říci, že přebírají řadu funkcí ještě do nedávna patřících výslovně do domény krbů s drahými krbovými vložkami. Zcela běžný je například centrální přívod vzduchu (CPV) zajišťující stálý dostatek kyslíku v místnosti bez nutnosti větrat. Hlavní výhodou centrálního přívodu vzduchu je však díky optimální regulaci primárního a sekundárního vzduchu kvalitní a efektivní spalovaní. V nabídce několika desítek modelů krbových kamen Romotop nechybí ani krbová kamna s teplovodním výměníkem pro ohřev teplé užitkové vody. Požitek jako při posezení u krbu přináší velké prosklené plochy dvířek krbových kamen, které díky unikátní technologii firmy Romotop zachovají vždy čisté sklo a garantují větší vytápěcí schopnost kamen.

Krbová kamna COTOPAXI – kámen

Krbové vložky s dotací

Romotop patří ve vývoji a inovacích mezi evropskou špičku, proto se může v letošním roce pochlubit několika zásadními novinkami. Kromě nové řady krbových vložek Romotop DESIGN klasického i rohového prosklení, uvádí Romotop na trh významnou novinku v podobě krbové vložky KV 025N s teplovodním výměníkem.

Značka Romotop spoluvytváří na evropském trhu i trendy v oblasti moderního designu

Tato krbová vložka byla díky svým parametrům certifikována pro dotační program Zelená úsporám. Zákazník tak může získat státní podporu až 50 000 Kč na tento produkt. KV 025N splňuje nejpřísnější ekologické limity a přitom se vyznačuje vysokou účinností až 86 %. Samozřejmostí jsou centrální přívod vzduchu (CPV) nebo možnost napojení automatické regulace hoření. Při spojení krbu s akumulační nádobou a solárními panely umístěnými na střeše vašeho domu rázem získáte nejúspornější vytápění domu.

Romotop ve spolupráci s firmou Regulus nabízí svým zákazníkům komplexní řešení celého tohoto systému v jedné sadě. V případě pořízení celé sady lze získat až dotaci 130 000 Kč v programu Zelená úsporám.

Moderní design

Nejen technickou vyspělostí svých výrobků se však může Romotop chlubit. Tato značka dnes na evropském trhu spoluvytváří i trendy v oblasti moderního designu. Svědčí o tom řada prestižních ocenění i desítky modelů kombinujících eleganci tvarů s krásou přírodního kamene, keramiky a skla. Zejména kvalitní keramika vlastní výroby umožňuje desítky barevných kombinací a možností. Široká nabídka různých modelových řad tak uspokojí každé vaše přání.

Zvažujete-li pořízení krbových kamen nebo krbu, zajděte si pro radu k našim renomovaným prodejcům značky Romotop po celé ČR. Poskytnou vám cenné informace, zajistí odbornou realizaci stavby krbu nebo kachlových kamen, montáž i dopravu.

Spojením krbu s akumulační nádobou a solárními kolektory získáte nejúspornější vytápění domu „Zelená Úsporám“
Autor: Tomáš Káňa
Foto: Archiv firmy