Krytí pro bezpečné koupelnové bytí

Vlhkost v koupelně a elektrické zásuvky… To je kombinace, která se na první pohled jeví poměrně nebezpečně. Ne však s domovní elektroinstalací s vyšším stupněm krytí.

Standardně se do koupelen používají zásuvky a vypínače se stupněm krytí IP 20. Pokud chcete bezpečí ve své koupelně ještě zvýšit, doporučujeme využít vypínače a zásuvky se stupněm krytí IP 44. To totiž chrání přístroje proti stékající a dokonce i stříkající vodě, a to ze všech úhlů,“ vysvětluje Marek Beneda, obchodně technický zástupce společnosti Obzor Zlín.

Příkladem takto zabezpečené domovní elektroinstalace je kolekce Elegant Aqua. Vypínače i zásuvky této řady mají uvnitř gumový lem těsně obepínající tělo vnitřního přístroje i okolní součásti, který zcela zamezuje průniku vody. Na zásuvkách je navíc z čelní strany průsvitné víčko na pružině. To lze jednoduše odklopit nahoru, přičemž hned po použití se samo vrátí do původní polohy. „Nezapomeňte na to, že elektroinstalace v koupelně musí splňovat platnou normu, která hovoří o zónách, a přesně specifikuje, jaká elektrická zařízení a kam je lze montovat,“ dodává Marek Beneda z Obzoru.

Vypínače a zásuvky řady Elegant Aqua jsou nejen funkčními prvky, dokáží také potěšit oko. Jejich elegantní čtvercový rámeček vyrobený z vysoce odolných polykarbonátů nabízí pestrou škálou barevných odstínů od pastelových, sytých až po metalické.

Autor: tisková zpráva 1)
Foto: archiv firmy Obzor Zlín

1) redakčně zkráceno