Kutná Hora

Kutná Hora chce upravit okolí sportovní haly Klimeška

Kutná Hora 3. července (ČTK) - Kutná Hora chce upravit okolí sportovní haly Klimeška, zmizet by měla zchátralá zeď u říčky Vrchlice. V okolí haly má být nový trávník a mohlo by tam vzniknout i místo na parkování autobusů, řekl ČTK starosta Lukáš Seifert (ODS).

"Necháme odstranit zeď, která dělí Klimešku a Vrchlici, protože to nedává smysl, je to ošklivá zeď ve špatném stavu. Máme tam dnes opravený cukrovar, je tam hala, dává naopak smysl, abychom to otevřeli, aby to nějak vypadalo," uvedl starosta. Dělníci by měli také rozhrnout hlínu, která u haly zbyla, a založit nový trávník.

Město u haly, kterou sportovci využívají od roku 2018, vybudovalo skateboardový park. Radnice v minulosti uvedla, že by na Klimešce měl vzniknout komplexní sportovní areál, protože v okolí haly je také zimní stadion, plovárna a hřiště na volejbal. Přednost ale dosud dostávaly jiné investice.

Multifunkční hala je určena pro hráče basketbalu, házené, volejbalu, futsalu či florbalu. Pořádány v ní mohou být i společenské a kulturní akce, jako přednášky, burzy nebo výstavy.

Autor: ČTK
Foto: Photo Nature Travel, zdroj: Shutterstock