Kvalitní nábytek z kvalitního materiálu

Dřevozpracující družstvo Lukavec (DDL), tradiční výrobce nábytkových desek a dílců, přichází na český trh s nepřehlédnutelnou novinkou – konstrukční nábytkovou deskou Natur Concept. Jedná se o materiál, který se ze všech stávajících nejvíce přibližuje přírodnímu dřevu, je ekologický a zdravotně nezávadný. Navíc má nadstandardní mechanicko-fyzikálními vlastnosti.

Díky dlouholetým zkušenostem v oblasti zpracování dřeva a především díky progresivnímu myšlení a snaze do stát novým trendům vyvinulo DDL nový typ konstrukčních nábytkových desek, které nesou označení Natur Concept. V současné době DDL zavedlo desku do svého výrobního programu a postupně s ní seznamuje své obchodní partnery, výrobce nábytku i koncové zákazníky. Na trh tak přichází výrobek, který je zlatou střední cestou mezi použitím klasického dřevěného masivu a běžně používaných deskových materiálů.

Desky Natur Concept

Nová deska Natur Concept vychází typově z již vyráběných dřevotřískových a MDF desek. Díky inovativním technologickým postupům a výběru kvalitních vstupních materiálů však deska Natur Concept splňuje mnohem přísnější hygienická kritéria než stávající materiály.

Je všeobecně známo, že materiály, z nichž je vyráběn nábytek, obsahují chemické látky. Jedná se o látky běžně se vyskytující ve volné přírodě, tedy stejné látky, jako jsou obsaženy v rostlém dřevě. Deska, kterou vyrábí Dřevozpracující družstvo pod názvem Natur Concept se ještě víc blíží přírodě. Obsah formaldehydu se ještě víc posunul k hodnotám rostlého dřeva. Surové desky Natur Concept na základě provedených zkoušek splňují emisní limit pro formaldehyd 0,05 ppm. Deska se tak stává ideálním materiálem pro výrobu nábytku především do dětských pokojů a do kuchyní.

Pro odběratele je pak podstatné, že při výrobě nábytku z desek Natur Concept mohou počítat s jejich nadstandardními mechanicko-fyzikálními vlastnostmi. Hustota desek je vyšší než 700 kg/m3. Limity, které splňují z hlediska mechanicko-fyzikálních vlastností, jako je ohyb, modul pružnosti a rozlup, jsou u třískových desek Natur Concept cca o 15–50 % a u vláknitých desek Natur Concept cca o 50–80 % přísnější, než limity evropských norem pro standardní desky stejného typu. Nové desky jsou v současné době vyráběny jako třískové desky ve formátu 2 840 × 1 830 mm i jako vláknité desky ve formátu 2 750 × 1 840 mm.

Povrchová úprava

Zákazník si může vybrat z několika variant povrchové úpravy. V nabídce DDL najdete totiž jednak desky v surovém provedení bez povrchové úpravy, ale také laminované desky (2 750 × 1 840 mm) nebo desky s dýhovaným povrchem. Opravdovou lahůdkou jsou pak trendové dekory, které si zákazník může vybrat z nabídky moderních obrazových motivů z nového katalogu, nebo si zvolit svůj vlastní motiv podle dodaného grafického návrhu, nebo i fotografie.

Odolný a bezpečný nábytek

Nábytek vyrobený z desek Natur Concept má mnohem delší životnost, je mechanicky odolnější – méně se deformuje při zatížení a vydrží větší zátěž, než dojde k poškození. Samotné opracování desek je snazší a navíc v nich lépe drží nábytkové kování. Nábytek je pak díky všem těmto parametrům mnohem pevnější a bezpečnější. Toto kritérium je zvlášť důležité při výrobě silně namáhaného nábytku právě do kuchyní a dětských pokojů.

DDL je zodpovědným výrobcem nábytkových desek a volí při výrobě desek Natur Concept ty nejkvalitnější materiály a ověřené technologické postupy, díky kterým docílí jak vysoké kvality v oblasti mechanických vlastností, tak i zdravotní nezávadnosti a požadovaných ekologických standardů. „Naše družstvo patří k předním výrobcům nábytkových desek v České republice již více než 50 let. Díky vlastnímu vývojovému pracovišti jsme schopni přinášet našim klientům stále kvalitnější a atraktivnější materiály. A desky Natur Concept jsou toho důkazem,” uzavírá předseda družstva DDL Ing. Pavel Kříž.

Autor: Pavla Brodská
Foto: Archiv firmy