Lakování dřevěných podlah pomocí Pallmann X-LIGHT SYSTEM – hudba budoucnosti…

Začátkem letošního roku procházel hotel ARIA HOTEL PRAGUE rozsáhlou rekonstrukcí, jejíž nedílnou součástí byla i renovace dřevěných parketových podlah v restauraci a lobby v blízkosti recepce. Práce prováděla firma Dřevovýroba Podzimek s.r.o. a to UV lakování PALLMANN X-LIGHT SYSTEM.

Hotel ARIA HOTEL PRAGUE, situovaný v samotném centru půvabné Malé Strany, nedaleko Karlova mostu a kostela sv. Mikuláše pod panoramatem Pražského hradu se řadí mezi tzv. butikové hotely, které nabízejí více než standardní služby pro běžné turisty či cestovatele. Hotel ARIA HOTEL PRAGUE nabízí jedinečnou atmosféru v duchu vznešené hudby. Milovníci klasické hudby zde mezi hudebními artefakty najdou klidné prostředí pro rozjímaní a mohou využívat nadstandardní služby poskytované pracovníky hotelu. A pokud chtějí mít hosté Prahu jako na dlani, pak stačí navštívit střešní terasu a rozhlédnout se...

Hotel ARIA HOTEL PRAGUE nabízí jedinečnou atmosféru v duchu vznešené hudby

Jak renovace dřevěných parketových podlah probíhala

My se však tentokrát podíváme do přízemí hotelu, kde v prostorách útulné restaurace a odpočinkového lobby naproti recepci nalakovali parketáři společnosti Dřevovýroba Podzimek s.r.o. dřevěnou parketovou podlahu osvědčenou metodou UV lakování PALLMANN X-LIGHT SYSTEM. Během jedné jediné noci na ploše 84 m2 byl na zbroušených repasovaných a vytmelených dubových masivních parketách/prknech naválečkován dvousložkový základní lak X-LIGHT BASE. Okamžitě po nanesení, tedy bez jakékoliv časové prodlevy, rozsvítili parketáři vytvrzovací stroje s vlastním pojezdem X-LIGHT MOBIL a vyjeli na plochu. UV světlo je ona kouzelná ingredience, která tvoří podstatu PALLMANN PALL -X SYSTEM. Stejně jako základní lak, tak rovněž následné dvě vrstvy vrchního laku X-LIGHT COAT byly vytvrzovány pomocí ultrafialového světla. Tím vznikl mimořádně odolný povrch, který byl okamžitě pochozí a snesl plné zatížení bez jakéhokoliv omezení. Navíc údržba tímto systémem opatřené podlahy je daleko méně náročná na pozdější běžnou péči a ošetřování v porovnání s údržbou podlah lakovaných klasickými parketovými laky.

Během jedné jediné noci byl na ploše 84 m2 naválečkován dvousložkový základní lak X-LIGHT BASE

PALLMANN X-LIGHT SYSTEM je revoluční systém pro profesionální parketáře – v případě zájmu o více informací se můžete obrátit na zástupce společnosti Uzin Utz Česká republika s.r.o, Ing. Petra Dorazila (petr.dorazil@uzin-utz.com) nebo na zaškolené pracovníky společnosti Dřevovýroba Podzimek s.r.o., František Petrásek (petrasek@podzimek.cz).

UV světlo je ona kouzelná ingredience, která tvoří podstatu PALLMANN PALL -X SYSTEM

Nechme hovořit obrázky z onoho jednoho večera, na kterých trio parketářů rozehrálo hudbu budoucnosti...

Týmové foto zleva: Michal Šťáva, Martin Pivoňka a Jiří Mareš
Autor: Ing. Vladimír Kouba
Foto: Archiv firmy