Laserový dálkoměr GLM 100 C Professional

Společnost Robert Bosch odbytová s.r.o. představuje další novinku ve svém sortimentu – profesionální laserový dálkoměr GLM 100 C pro rychlý a snadný přenos dat s integrovaným Bluetooth rozhraním.

S využitím tohoto rozhraní je možné uložené hodnoty měření rychle a snadno přenášet do chytrých telefonů a tabletů s využitím Bluetooth Classic (Android od verze 2.3) a Bluetooth Low Energy (telefony iPhone od verze 4S, tablety iPad od verze 3).

Profesionální laserový dálkoměr GLM 100 C

Druhou možností je přenášet data prostřednictvím mikro USB kabelu do počítače. V tomto případě je možné exportovat seznam posledních 50+1 uložených hodnot měření ve formě tabulky a následně zpracovat tyto údaje v počítači. Hodnoty jsou doplněny údajem o času a datu, takže jejich alokace je velice rychlá a snadná.

Tab.: Technické parametry laserového dálkoměru GLM 100 C

Rozsah měření0,05–100 m
Typická přesnost měření± 1,5 mm
Typická přesnost měření (na měřicí kolejnici R 60 Professional)± 0,2°
Poloměr měření snímače sklonu0–360° (reference na boku nástroje)
0–120° (reference na zadní straně nástroje)
NapájeníLithium-iontová baterie, 1,25 Ah
Laserová dioda/třída laseru635 nm, < 1 mW, třída 2
Ochrana před prachem a potřísněnímIP54
Uložené hodnoty v seznamu50+1 konstantní, např. výška
Rozměry (d × š × v)111 × 51 × 30 mm
Hmotnost (včetně baterie)140 g

Snadné měření vzdáleností

V současné době se stává velmi žádoucí možnost okamžitého ukládání naměřených hodnot rovnou do chytrých telefonů, nebo tabletů, prostřednictvím různých fotoaplikací. Do této doby umožňovala uživatelům pořizovat fotografie, ručně zadávat rozměry do fotografie pomocí šipek a úhlů, přidávat poznámky, ukládat data a odesílat je e-mailem. Synchronizace GLM 100 C Professional s novou fotoaplikací výrazně rozšiřuje možnosti přenosu a manipulace s daty. Naměřená hodnota je například přenesena přímo do požadovaného rozměru fotografie. Šetří se tím tak čas a vylučují se tím chyby, které by mohly vznikat při ručním zadávání. Všechny funkce GLM 100 C Professional je možné také ovládat vzdáleně z chytrého telefonu nebo tabletu.

GLM 100 C Professional umožňuje snadné a rychlé měření na místě výkonu práce
Uložené hodnoty měření lze rychle a snadno přenášet do chytrých telefonů, tabletů i do počítačů

Rychlá a přesná práce s daty

Veškeré naměřené hodnoty obsahují informace o datu, času a druhu měření – například objemu, plochy, vodorovné nebo svislé vzdálenosti – a je možné je individuálně pojmenovat a snadno kdykoliv alokovat. Další výhodou je možnost seskupit jednotlivé hodnoty na jedné řádce dotykem prstu. Aplikace poté automaticky vypočte výslednou vzdálenost, plochu nebo objem v závislosti na tom, zda jsou pořizovány hodnoty vzdálenosti nebo plochy.

Dále je možné uložit údaje z různých stavebních projektů do účelově vytvořených složek a odeslat snímky v JPG formátu a v PDF přímo z aplikace. Lidé tak mohou spolupracovat i na velké vzdálenosti: Šetří se tím čas a požadovaného výsledku je možné dosáhnout rychleji.

Naměřené hodnoty lze rychle a snadno přenášet pomocí Bluetooth

GLM 100 C Professional bude k dispozici ve specializovaných maloobchodních prodejnách od září 2013 za doporučenou maloobchodní cenu 6 490 Kč bez DPH. Dodáván bude společně s mikro USB kabelem a odpovídajícím počítačovým softwarem, který je možné si bezplatně stáhnout z webových stránek společnosti Bosch. Nová fotoaplikace bude bezplatně k dispozici v Google Play Store (Android) a Apple AppStore (iOS) počínaje uvedením přístroje na trh.

¹) Zpracováno z tiskových podkladů firmy
Autor:
Foto: Archiv firmy