Laserový dálkoměr se sklonoměrem a s možností přenosu dat přes Bluetooth

Bosch přichází opět s novinkou, kterou je laserový dálkoměr GLM 100 C Professional. Přístroj disponuje integrovaným Bluetooth rozhraním. S využitím tohoto rozhraní je možné uložené hodnoty měření rychle a snadno přenášet do chytrých telefonů a tabletů, ve spojení s všestrannou fotoaplikací Measure & document a nově s aplikací Floor Plan!

Synchronizace dálkoměru s novou aplikací výrazně rozšiřuje možnosti přenosu a manipulace s daty. Floor Plan je aplikace vyvinutá na míru pro práci s laserovým dálkoměrem Bosch GLM 100 C Professional.

Výhody spojení dálkoměru a mobilní aplikace pomocí Bluetooth:

  • rychlejší práce v digitální podobě než na papíře,
  • lépe a systematicky organizovaná projektová data,
  • snadný přenos dat minimalizuje „hluchá místa” v pracovním procesu,
  • redukuje počet pracovních nástrojů (tužky různých barev, papír, kalkulačka, fotoaparát, atd.),

Nevýhody spojení dálkoměru a mobilní aplikace pomocí Bluetooth:

  • vyšší produktivita,
  • větší pohodlí.

Tab. 1: Technické parametry dálkoměru

Specifikace dálkoměruGLM 100 C Professional
Pracovní rozsah0,05−100 m
Typická přesnost měření±1.5 mm
Typická přesnost měření (při použití lišty R 60 Professional)±0,2°
Měření sklonů0−360°
ZdrojLithium-ion 1.25 Ah
Laserová dioda / třída laseru635 nm, <1 mW, třída 2
Ochrana proti prachu a stříkající voděIP54
Paměť pro naměřené hodnoty50+1 konstanta (např. výška)
Rozměry (délka × šířka × výška)111 × 51 × 30 mm
Hmotnost (vč. baterie)140 g

Efektivní spolupráce

Díky Bluetooth propojení dálkoměru a mobilního zařízení lze pomocí naměřených dat velice rychle, snadno a přesně v aplikaci vytvářet a upravovat půdorysné plány. Jednotlivé hodnoty rozměrů lze v aplikaci zadávat i manuálně, ale teprve díky možnosti propojení s laserovým dálkoměrem lze výrazně zvýšit rychlost, přesnost a celkovou efektivitu práce na dílčích projektech.

Jedinečná funkce bočního pohledu, kterou je aplikace vybavena, navíc umožňuje zaznamenání výšky proměřovaného objektu. Stejně tak přesné umisťování a rozměry objektů jako jsou okna, dveře, nebo elektroinstalace i v tomto bočním pohledu je velkou výhodou.

Funkce To-Do-Assistance pomáhá eliminovat chyby v projektu způsobené přehlédnutím, nebo opomenutím důležité poznámky, která byla v rámci daného půdorysu zaznamenána. Upomínky se řadí do To-Do seznamu a každou lze odkázat přímo na konkrétní místo daného výkresu, ke kterému se vztahuje.

Aplikace dále nabízí možnost jednotlivé projekty třídit, archivovat a sdílet pro maximální efektivitu vaší práce. Lidé tak mohou spolupracovat i na velké vzdálenosti: kolega, šéf nebo zhotovitel se již nemusí osobně dostavovat na místo výkonu práce jenom proto, aby něco posoudil. Místo toho může pohodlně rozhodnout o tom, co se má udělat, pohledem na digitální nákres. Šetří se tím cenný čas a požadovaného výsledku je možné dosáhnout rychleji.

Laserový dálkoměr GLM 100 C Professional v kombinaci s aplikací GLM floor plan nabízí systémové řešení při digitalizaci zpracovávání a organizaci půdorysných plánů přímo na pracovišti!

Příslušenství

GLM 100 C Professional je k dispozici ve specializovaných maloobchodních prodejnách za doporučenou maloobchodní cenu 6790 Kč bez DPH. Dodává se společně s mikro USB kabelem a odpovídajícím počítačovým softwarem, který je možné si bezplatně stáhnout z webových stránek společnosti Bosch. Příslušné aplikace Floor Plan a Measure & Document jsou bezplatně k dispozici v Google Play Store (Android) a Apple AppStore (iOS).

Autor: Petr Čtvrtlík
Foto: Archiv firmy