foto: Photographee.eu

Lavice se vrací… Víte, kam s ní?

I když prvotním úkolem lavice je poskytnout místo k sezení, není to jediná služba, kterou dokáže tento kus nábytku nabídnout. Ba dokonce se s tím, že slouží zcela jinému účelu, v dnešních interiérech setkáte mnohem častěji. Multifunkčnost lavice jistě oceníte i vy. Že ji ještě nemáte?

Výhodou tohoto nanejvýš všestranného kusu nábytku je skutečnost, že je obvykle lehký, snadno se tedy přenáší a může tak posloužit v různých okamžicích na různých místech. Je to ideální kus vybavení zejména do malých bytů, ale nejen tam.

V předsíni

V předsíni si na lavici sice častěji opravdu sedáme, ale plní zde i další funkce. Nabízí odkládací plochu, a to pro oděvy, kabely a batohy, spodní část skvěle schová několik párů obuvi či krabice a koše s doplňky. Na lavici v předsíni můžete postavit květiny, ale třeba také velké zrcadlo. Uvidíte, jakou udělá taková „ledabylost“ vašemu interiéru službu.

Stolek nejen květinový

V obytných místnostech nachází lavice ještě širší využití. Může být květinovým stojanem, níže položenou „policí“ s nohami, na níž lze ukládat knihy či časopisy, stojanem na obrazy, vázy a dekorace všeho druhu, ale třeba také pohodlnou podnožkou, na které večer spočinou vaše unavené dolní končetiny. Lavice také snadno převezme roli odkládacího stolku, třeba při odpolední kávě.

V ložnici mívá lavice své místo v „nohách“ postele. Foto: shyshechka

V nohách postele

I v ložnici najde lavice široké uplatnění. Unese květiny, knihy, ale také dekorativní polštáře nebo přehoz přes postel, které přes noc potřebujete někde složit. Poslouží také jako němý sluha – vždyť kam si odkládáte svršky, když se převlékáte do pyžama? I když mívá lavice v ložnici pevné místo spíše u nohou spáčů, snadno bude suplovat i noční stolek a nabídne odkládací plochu pro knihy, brýle, telefony apod. Servírovat na lavici můžete také snídani!

Na noc na ni můžete poskládat dekorativní polštáře a přehoz. Foto: Followtheflow

Ve všech těchto případech může lavice jen vyčkávat, kdyby si na ní chtěl někdo opravdu sednout. Takové situace nastanou třeba ve chvíli, kdy přijde početnější návštěva, kterou potřebujete usadit, ať už k jídelnímu stolu, ke stolku konferenčnímu nebo na balkón.

Fotogalerie

Autor: Kateřina Nová
Foto: Shutterstock