Léto, horko, komfortní bydlení. Jde to vůbec dohromady?

Letní měsíce pro všechny představují čas prázdnin a dovolených. Je to čas odpočinku, ale zároveň nám to přináší starosti, kam se schovat před teplem. Za letních veder se střecha rozpálí a v horním patře se nedá spát. Stropem prostupuje teplo do obytných prostor. V zimě je zde naopak chladno, protože teplý vzduch v místnosti stoupá ke stropu a hledá skulinky, kudy by unikl ven.

Jednotlivé druhy zateplení rodinných domů mají jediný úkol – snížit výdaje domácností za vytápění. Abychom si doma uchovali tepelnou pohodu, budeme muset v létě klimatizovat a v zimě více topit. To povede k velkému nárůstu výdajů za energie. Opravdu se nenajde způsob, jak výdaje udržet ve snesitelných mezích? Jistěže najde.

Stará poškozená izolace

Úspora k nezaplacení

Ideálním řešením je zateplení půdy domu minerální foukanou izolací. Ta dokonale utěsní i ty nejmenší skulinky, kudy by teplý vzduch mohl uniknout. Zamezí horku proniknout v létě do ložnic. Zvýší požární odolnost domu a tlumí hluk. Nechutná hmyzu ani hlodavcům, proto se v ní nezabydli, navíc zabrání vzniku plísní.

Zateplení stropu posledního podlaží je nejrychlejším, nejefektivnějším a nejlevnějším řešením zateplení. Ušetří až 30 % nákladů na vytápění. Zkuste ověřenou kvalitu – Systém MAGMARELAX®. Rozdíl teplot v obytných místnostech ucítíte hned po zateplení, a to průměrně o 5 stupňů.

Nová nafoukaná izolace MAGMARELAX®

Nezateplenou plochou střechou sálá opravdu hodně tepla

Pokud bydlíte v rodinném domku s plochou pultovou střechou, tak se vám v horkých letních dnech asi dost špatně usíná, neboť je váš interiér přehřátý. V noci nepomáhají ani dokořán otevřená okna. Stále cítíte, jako by v domácnosti bylo zapnuté topení. A nejste daleko od pravdy. Do místností pod střechou totiž sálá teplo z něčeho horkého. Tím horkým je vaše střecha.

Váš problém se může zdát jako začarovaný kruh, který nemá jednoduché řešení. Prostory mezi stropem a střešní krytinou jsou malé a přístup do nich je špatný.

Ideální volbou je samozřejmě zateplení plochých střech. Problém však spočívá v tom, že mnohé technologie a materiály se do těchto stísněných prostor velmi složitě instalují a realizace proto bývá nekvalitní. Naštěstí však existuje materiál i metoda, která si poradí i se zateplením těchto prostor dokonale. Jediné, co je zapotřebí, je malý vstupní otvor – vikýř, kterým dovnitř projde člověk.

Kontrola výšky izolace

Izolační systém MAGMARELAX

Ideální pro zateplení plochých je využití foukané minerální izolace MAGMARELAX. Izolace se nafouká pomocí hadice do střešních prostor a vytvoří souvislou izolační vrstvu. Systém MAGMARELAX dosahuje skvělých tepelně-izolačních hodnot a dokáže skvěle bránit pronikání tepla.

Máte šikmou střechu, nezoufejte!

Magmarelaxové izolace nejsou vynikající pouze pro domy s plochou střechou. Stejně vhodné jsou i pro domy se sedlovou střechou. Zateplení půdy pod šikmou střechou nabízí i další výhodu. Můžete si nechat vytvořit novou, velice atraktivní podlahu na půdě. Rozšíří se tak obytný prostor, čímž se významně zhodnotí dům. Podlaha je smontována jako konstrukce z OSB desek. Povrch je dokonale rovný a hladký. Dobře se udržuje a uklízí. Minerální vata se aplikuje zafoukáním přímo do konstrukce podlahy. Prostor půdy je okamžitě připraven k původnímu užívání.

Auto, z kterého je izolace MAGMARELAX® poháněna do domu

Výhra pro vás

Zateplení střechy vám pomůže odstranit všechny vaše problémy. Pobyt v letních dnech v domě se pro vás stane příjemným a v zimě si doma udržíte teplo.

Izolace je hotova za pár hodin, za plného chodu domácnosti, bez hluku a nepořádku. Navíc ročně ušetříte tisíce za topení.

Více najdete na www.mojeizolace.cz nebo na telefonu 800 100 533.

Autor: Bc. Šárka Vaňková
Foto: Archiv firmy