Müllerův dům v Opavě

Letošní ročník Stavby Moravskoslezského kraje proběhl v omezeném režimu. Vítězové jsou již známi

Čtrnáctý ročník soutěže Stavba Moravskoslezského kraje přinesl téměř stejné množství přihlášených staveb jako loňský ročník. Ty nejlepší z nich byly slavnostně vyhlášeny v náhradním termínu v úterý 29. září v hotelu Imperial. Podívejte se s námi na výsledky.

Galavečer byl z důvodu komplikované epidemiologické situace zorganizován v omezeném režimu, ale na jeho poutavosti se to neprojevilo. Kromě ocenění v šesti kategoriích byla udělena také prestižní cena Grand Prix, cena laické veřejnosti, zvláštní cena za záchranu historické památky, zvláštní ocenění SPS (Svaz podnikatelů ve stavebnictví) a Cena hejtmana Moravskoslezského kraje. Nově byla také udělena cena Ministerstva průmyslu a obchodu.

Hlavní cenu GRAND PRIX získala rekonstrukce objektu a zahrady Müllerova domu v Opavě, která vyhrála také v kategorii Stavby občanské vybavenosti - rekonstrukce. Jejími projektanty jsou ATELIER 38 s.r.o., Ostrava a TECHNICO Opava s.r.o., investorem Slezské zemské muzeum. Stavbu zhotovila společnost FICHNA - HUDECZEK a.s.

Také v dalších kategoriích byly oceňovány stavby, které odbornou porotu zaujaly nejen svým osobitým pojetím, ale také svým přínosem pro další rozvoj měst a obcí, lepší bydlení či modernizaci nejrůznějších lokalit.

Některé vybrané vítěze včetně fotografií představujeme níže, ostatní si lze prohlédnout na stránkách organizátora http://stavbamsk.cz

Hlavní cena v kategorii Stavby občanské vybavenosti – novostavby

Tělocvična u ZŠ a MŠ G. Przeczka, Třinec

Hlavní cena v kategorii Stavby občanské vybavenosti - rekonstrukce

Müllerův dům - rekonstrukce objektu a zahrady v Opavě

Hlavní cena v kategorii Stavby občanské vybavenosti – veřejná prostranství

Rekonstrukce Mariánského náměstí v Ostravě - Mariánských Horách

Hlavní cena v kategorii rodinné domy

Rodinný dům na Kojetíně

Hlavní cena v kategorii Dopravní, inženýrské a vodohospodářské stavby

Suchá nádrž Jelení v Karlovicích

Hlavní cena v kategorii Stavby realizované mimo území Moravskoslezského kraje

Společenské centrum Sedlčany

Cenu hejtmana Moravskoslezského kraje obdrželo Komunitní centrum - VŠICHNI SPOLU v Ostravě - Porubě.

Letošní rok byl velice štědrý v udělování cen. Podrobné výsledky jsou k nalezení na webu organizátora soutěže: www.stavbamsk.cz

Autor: tisková zpráva 1)
Foto: archiv organizátora soutěže, archiv redakce

1) redakčně zkráceno