Listovní schránka jako nezbytná součást domovního vstupu

Domovní listovní schránky (jinak také poštovní schránky) patří k dobré vizitce každého domu. Měly by být nejen hezké a bezpečné, ale také kvalitně vyrobené. A právě takové najdeme v širokém spektru výrobků společnosti DOLS-výroba Dveří, Oken, Listovních Schránek, a.s.

Rozhodne-li se zákazník pro DOLS, bude mít z hotového díla skutečnou radost. Při obvyklém zacházení si zabudovaný výrobek zachová dlouhodobou plnou funkčnost i svěží vzhled. Bez poruch citlivých prvků a častých návštěv opraváře. Přesně to považuje DOLS za své poslání: soustředit se na precizní a stabilní provedení detailů. DOLS se tím liší od dovozců z východu a firem bez historie. Investice do schránek DOLS tak bývá dlouhodobě jednou z nejvýhodnějších.

Firma je nositelem certifikátu řízení jakosti (ČSN EN ISO 9001:2008), většina modelů poštovních schránek odpovídá provedením, rozměry i korozní odolností normě ČSN EN 13724:2003 a jsou certifikovány autorizovanou zkušebnou. Na své výrobky firma nabízí prodlouženou záruku tři roky společně s jistotou dodávání náhradních dílů (zámečků, klíčů, dvířek, čelních desek apod.)

Sestavy listovních schránek

Možností a alternativ řešení je mnoho, záleží na množství a umístění schránek na objektech. Nabízí se několik způsobů sestav:

  • sestavy pro uchycení do pevného dílu dveří,
  • nástěnné sestavy,
  • volně stojící sestavy,
  • sestavy pro zazdění a plotové.

Na zakázku je možné dodat také atypické schránky, jiné rozměry schránek dle požadavku zákazníka se vyrábějí od minimálního objednacího množství 50 ks (podrobné informace najdete také v článku: Hejhálek, J.: Poštovní schránky pro bytové i rodinné domy, Stavebnictví a interiér 7/2012.

Kompletní dodávky domovních vstupů

Sestavy schránek mohou být doplněny zvonkovými tlačítky, hovorovými moduly, videokamerou, osvětlením s různou úrovní ovládání, kódovými zámky a podobně. Venkovní sestavy mohou obsahovat číslo domu, název ulice, osvětlení apod. K sestavám domovních listovních schránek se dodává zámek se třemi klíči za cenu dvou.

Ideální je pak kompletní dodávka i s dveřmi z hliníkových nebo plastových profilů, které také najdeme v sortimentu firmy DOLS a.s. Jsou to nejen domovní vstupní dveře z hliníkových nebo plastových profilů, ale také okna a fasádní stěny z hliníkových profilů, plastová okna se vším příslušenstvím.

Díky dlouholeté tradici výroby, zahraničním zkušenostem, kvalitnímu materiálu i výrobě vytvořila firma DOLS a.s. nový standard zařízení pro doručování pošty. V současné době dodává své výrobky nejen stavebníkům rodinných domů, ale spolupracuje také s největšími stavebními firmami a podílí se svými dodávkami na revitalizaci panelových domů.

¹) Zpracováno z tiskových informací firmy
Autor:
Foto: Archiv firmy