Louny

Louny se pustily do přestavby bývalého školního bazénu na přednáškovou aulu

Louny 14. května (ČTK) - Louny začaly s přestavbou bývalého plaveckého bazénu v základní škole Prokopa Holého na přednáškovou aulu. Součástí rekonstrukce je i vybudování dvou školních dílen a jazykové učebny. Investice činí 41 milionů korun, oproti předpokladu je zakázka o 13 milionů korun levnější. Větší část pokryje dotace. ČTK o tom dnes informoval mluvčí města Marcel Mihalik.

Vítězná firma si již podle plánu převzala staveniště. "Stavební technika odbourá část budovy s bazénovou vanou a technologickým zázemím. Poté bude zbylá část objektu přestavěna," řekl Mihalik. Harmonogram prací počítá s dokončením přestavby příští rok o letních prázdninách.

Multifunkční aula vznikne v prvním nadzemním podlaží, ve druhém budou nové výukové prostory, které na škole dosud chyběly. Bazén na škole fungoval od roku 1983. V roce 2017 byl uzavřen kvůli špatnému stavu střechy, později se zřítila i část obvodové zdi. "Tehdejší vedení města se k městskému majetku chovalo macešsky. Pokud by včas zahájilo opravy, bazén sloužil doteď," míní radní pro školství Milan Čermák (SOCDEM), který v minulosti školu vedl jako ředitel.

Na investice si letos město z rozpočtu s výdaji ve výši asi 750 milionů korun připravilo 150 milionů korun. Pode Čermáka jde nejvyšší částka na zvelebení školních budov a městského majetku.

Autor: ČTK
Foto: Palu, CC BY-SA 3.0, zdroj: www.wikipedia.org