Luxusní kování pro Vaše okna a dveře

Kvalitního a vzhledově zajímavého kování, které zákazníci se stoupajícími nároky na design a kvalitu požadují, je stále nedostatek. Společnost EfB, se tak snaží svojí činností tento stav napravovat.

V současné době společnost dováží a prodává na českém trhu stavební kování předních německých výrobců. FSB – Franz Schneider Brakel (designerské kování pro okna a dveře), Simonswerk (dveřní a okenní závěsová technika), SSF – Sächsische Schloss Fabrik (zámky pro všechny typy dveří). Dále poskytuje poradenskou činnost v oblasti stavebního kování pro projekční a architektonické kanceláře.

Zapuštěné rozety v křídle o tloušťce do 44 mm

Kování pro bezfalcové dveře

K novinkám německé společnosti FSB patří speciální kování pro „bezfalcové dveře”, o které je mezi zákazníky stále větší zájem. Jedná se o zapuštěné rozety dveřních klik, které se vyrábějí ve třech variantách. První typ pro běžné interiérové dveře do tloušťky 44 mm lze osadit na jakékoliv dveře bez ohledu na materiál a provedení křídla. Druhý typ zapuštěných rozet je určen pro dveřní křídla s minimální tloušťkou 45 mm. Toto provedení je pak vhodné zejména pro objekty s vyššími nároky na zátěž díky častému používání. Kování je v tomto případě v objektové úpravě. Třetí typ rozety je určen pro vstupní dveře. Rozeta je certifikovaná pro použití na bezpečnostních dveřích.

Zapuštěné rozety v křídle o tloušťce od 45 mm

Zapuštění rozet je vhodné aplikovat zejména pro bezfalcové dveře se skrytými panty, kde efekt čisté plochy křídla a zárubně vynikne nejvíce. Výrobcům dveří v rámci podpory může společnost EfB zapůjčit frézovací šablony pro usnadnění výroby. Detailní informace o kování pro bezfalcové dveře naleznete na www.bezfalcovedvere.cz

Mušle pro posuvné dveře

Nová série mušlí společnosti FSB pro posuvné dveře souvisí také s konceptem kdy „méně znamená více”. Máme tím na mysli, že čím méně je vidět, tím výraznější je design. Nové typy mušlí pro posuvné dveře mají pružinové překrytí úchopového prostoru. Díky tomu je plocha dveřního křídla opět čistá bez narušení celku. Mušle se vyrábějí v nerezu a eloxovaném hliníku.

Zapuštěná bezpečnostní rozeta pro vstupní dveře

Kování z masivní bronzové slitiny

V současnosti je na trhu mnoho „bronzového kování”. Většinou se však jedná pouze o povrchovou úpravu jiných kovů, jako například eloxovaný hliník v bronzové barvě nebo TiN-S – pokovení niklu. Kování FSB v bronzu je však vyrobeno z masivní bronzové slitiny. Tuto slitinu je možné ještě dle potřeby patinovat, základem však stále zůstává masivní bronz.

Mušle pro posuvné dveře s překrytím

Inteligentní dveřní madlo

Toto madlo je vybaveno integrovanou čtečkou otisku prstů. Díky tomu lze ovládat přístup do dveří bez klíčů a to pouze dotykem prstu. Součástí dodávky je kompletní elektronika a kabeláž. V současnosti je také ve vývoji nová verze tohoto madla se senzorem pro sejmutí otisku za madlem. Na první pohled tak nebude vůbec poznat, že je madlo opatřeno elektronikou.

Kování z bronzové slitiny

Dveřní závěsová technika Simonswerk

Další firmou, která dodává své výrobky na český trh prostřednictvím firmy EfB, spol. s r.o., je německý výrobce dveřních a okenních závěsů Simonswerk. K jeho novinkám patří řada dveřních pantů vyrobených z masivního bronzu, materiálově totožných s dveřním kováním FSB. Tím dochází ke splnění požadavků zúčastněných společností – spojovat všechny produkty v jeden kvalitní celek.

Dveřní pant SW z masivního bronzu

Mezi nejžádanější závěsy z produkce společnosti Simonswerk patří především skryté panty TECTUS. Dále jsou velice žádané panty určené pro objekty s vyšší zátěží a možností seřizování ve 3D. Zde nalézají uplatnění závěsy Simonswerk ze sériií Variant VX a Variant VN. Detailní informace naleznete na našem webu.

Zámky SSF a „tichá střelka”

Společnost SSF – Sächsische Schloss Fabrik je na českém trhu nová, v Německu se však jedná o zavedenou firmu s dlouholetou působností již od roku 1903. V současnosti je tato společnost kapitálově propojená se společností FSB a Winkhaus. Toto spojení zaručuje vysokou kvalitu výroby i kompatibilitu s jednotlivými typy kování. Důležitá je také společná certifikace zámků a kování dle EN 179 nebo DIN.

Madlo s integrovanou čtečkou otisku prstu

V nabídce firmy jsou zámky pro interiérové, vstupní, protipožární a ocelové dveře. Pro interiérové dveře jsou dodávány zámky se speciální úpravou je tzv. zámek s tichou střelkou. Střelka je opatřena speciální kluznou plochou z polyamidu, která tiší kontakt střelky s protiplechem v zárubni. Chod dveří je tak tišší a komfortnější.

U bezfalcových dveří díky této úpravě střelky zámek nepoškrábe protiplech.

Realizované projekty

Luxusní okenní a dveřní kování, dodávané společností EfB, spol. s r.o., je možné najít ve velkém množství objektů, jejichž kompletní přehled naleznete na webových stránkách firmy. Z posledních a všeobecně známých stojí za zmínku například Slovanský Dvůr Praha, Klášter Trapistů Nový Dvůr, Česká ambasáda ve Villniusu, CTP Office Brno, VUT Brno, Bytový komplex „Na Vyhlídce” Praha, Hotel Europort Praha-Ruzyně, E-Gate Praha, Bondy Centrum Mladá Boleslav, Budova Rádia Svobodná Evropa Praha, Hotel Angelo Plzeň atd.

Vzorový dům luxusního kování, E-shop

V nejbližší době bude otevřen ve Studeněvsi u Slaného vzorový dům, ve kterém bude možné zhlédnou všechny nabízené produkty jak na vzorcích, tak i v běžném provozu. O jeho otevření budeme včas informovat.

Na podzim letošního roku bude zprovozněn nový e-shop kování, které nabízíme. Zde budete moci pohodlně nakoupit kování pro vaše projekty.

Zámek s „tichou střelkou“

Všechny zájemce o novinky v našem sortimentu zveme také na podzimní veletrh For Arch 2008, který se bude konat ve dnech 23.–27. 9. 2008 na výstavišti v Praze – Letňanech.

Naši expozici naleznete v hale 4B, stánek číslo 18.

Autor: Bc. Ondřej Šimanovský
Foto: Archiv firmy