Luxusní kování z ušlechtilých kovů

Firma EFB spol. s r.o., která byla založena v roce 1996, se zabývá dovozem a prodejem nadstandardního dveřního a okenního kování renomovaných evropských výrobců. Spolupracuje přímo s výrobci kování, čímž je schopna řešit atypické požadavky zákazníků. Poskytuje také poradenskou činnost pro architekty a projektanty.

Novinky v sortimentu dveřního a okenního kování této společnosti si mohou zájemci prohlédnout také na podzimním veletrhu WOOD-TEC, který se bude konat na brněnském výstavišti od 20. do 23. října 2009.

„Rozhodli jsme se zúčastnit veletrhu WOOD-TEC proto, že na něm předpokládáme návštěvu odborníků. Jde o architekty, projektanty a zejména o výrobce dveří či oken. Tato klientela už začíná chybět na obdobných veletrzích v zahraničí. Rádi se také setkáme s našimi stávajícími zákazníky,” uvedl Bc. Ondřej Šimanovský z obchodního oddělení firmy.

Obr. 1: Skryté panty TECTUS TE 310 3D
Obr. 2: Zámek s tichou střelkou

Skryté panty TECTUS

Zájemci na veletrhu najdou například novou řadu skrytých pantů TECTUS pro bezfalcové dveře od německého výrobce Simonswerk. Tato řada přináší jednodušší způsob seřizování díky excentrickému závitu pro výškové seřízení. Výhodou je také frézování pantů za pomoci pouze jedné šablony. Novou řadu TECTUS bude také možno využít pro protipožární dveře.

Obr. 3: Zapuštěné rozety v dveřním křídle

Zámky SSF s tichými střelkami

Další novinkou v expozici bude upravená verze zámků SSF Série 22 s tichými střelkami. Zámky byly odlehčeny a lze na ně laserem vypálit logo odběratele. „Díky tomu každý truhlář bude moci svou práci podepsat na čele zámku. Myslím, že je to dobrý marketingový počin,” uvedl Ondřej Šimanovský. Návštěvníci si budou moci prohlédnout i nové typy požárních a panikových zámků SSF, jež odpovídají normám EN 179 a EN 1125.

Obr. 4: Zapuštěná bezpečnostní rozeta pro vstupní dveře z masivního bronzu

Nadstandardní kování

Zajímavá bude i část expozice s nadstandardním kováním. Tyto produkty si totiž zákazník nemůže zakoupit v běžné obchodní síti marketů v odděleních hobby. „Nadstandardní jsou použité materiály pro výrobu. Naše výrobky jsou většinou z ušlechtilých kovů jako je nerez, masivní mosaz a bronz, eloxovaný hliník či speciální slitina křemíku a hliníku AluGrau. Design a materiál produktů může být shodný pro dveřní panty i kliky. Dveřní kliky FSB jsou většinou navrhovány světoznámými designéry či architekty, vynikají vypracovanými detaily,” konstatoval Šimanovský.

Obr. 5: Mušle pro posuvné dveře

Dodávané kování je pak možno použít v projektech veřejných i v soukromých. U veřejných klade firma důraz zejména na životnost a odolnost vůči vysokému zatížení. Z veřejných referencí je možno jmenovat Rádio Svobodná Evropa, FOC Nový Smíchov, Hotel Angelo Plzeň, administrativní budova Porsche Praha a řada dalších.

U projektů soukromých se firma zaměřuje na nevšední design, který zohledňuje koncept stavby. Například na řezané rozety či štítky, speciální povrchové úpravy pantů atd. „Naši zákazníci se většinou chtějí svými projekty odlišit od ostatních a to jak kvalitou použitých komponentů tak designem. Snažíme se jim vyjít vstříc také nestandardními řešeními,” dodal Šimanovský.

Pro zákazníky je k dispozici vzorový dům ve Studeněvsi u Slaného. Podrobné informace získáte na výše uvedených webových stránkách.

Autor: Alena Březinová
Foto: Archiv firmy