Má vaše stavba YQ? Přihlaste se do soutěže!

Stavební systém Ytong je pro svou jednoduchost jedním z nejžádanějších materiálů u výstavby rodinných domů. Jeho výrobce, společnost Xella, se proto rozhodla zviditelnit nápaditost jednotlivých projektů a vypsala soutěž pro stavebníky, kteří v posledních čtyřech letech kolaudovali svůj dům z Ytongu nebo Silky. Z deseti staveb, které získají nejvíce hlasů veřejnosti, odborná porota vybere první tři. Ty pak získají finanční odměnu.

Od října až do konce prosince se mohou všichni, kteří dokončili a zkolaudovali v časovém rozmezí od 1. ledna 2016 do 30. září 2020 stavbu pro soukromé bydlení, při jejíž výstavbě použili produkty značek Ytong nebo Silka, přihlásit na webu soutěže YQ stavba. Web bude propojen se sociálními sítěmi, soutěžící tak mohou snadno sdílet svůj projekt a získávat své fanoušky. Cílem soutěže je zapojit do projektu širokou veřejnost. Ta může vyjádřit své názory a vyměňovat si navzájem své zkušenosti s různými typy výstavby. Deset nejlepších bude určeno hlasováním publika. Tři vítěze z nich pak vybere odborná porota, přičemž první místo získá 50 000 Kč, druhé místo 20 000 Kč a třetí 10 000 Kč.

První ročník YQ stavby proběhl před třemi lety a přihlásilo se do něj více než 80 projektů rodinných domů. Stavebníci zde sdíleli své osobní zkušenosti s výstavbou – významná část projektů byla postavena svépomocí či kombinovaně s pomocí zedníka nebo stavební firmy. Pro budoucí soukromé investory do rodinného bydlení šlo o cennou inspiraci.

Trendem posledních let jsou realizace ze zdiva bez zateplení, tedy z tepelněizolačních tvárnic Lambda YQ. Častěji než v minulosti se také můžeme setkat s použitím masivního stropu či střechy, oboje je poslední tři roky mnohem běžnější také u svépomocných stavebníků. Veškeré podrobnosti a podmínky zájemci najdou na https://yqstavba.ytong.cz/.

Autor: tisková zpráva
Foto: archiv Xella