Přidat na Seznam.cz Přidat na Google News

MASTERline - rozšířený sortiment stavebních tmelů

Český trh se stavebními tmely a montážními pěnami, který se začal intenzívně rozvíjet v devadesátých letech, se zdá v současnosti již dostatečně nasyceným. Přesto se stále objevují další nové produkty. Jednou z firem, které neustále rozšiřují svoji nabídku výše zmíněného sortimentu, je v tomto periodiku již dříve prezentovaná společnost Urseta spol. s r.o.

Tato společnost vstoupila na trh na přelomu let 1997/1998 jako distributor vysoce kvalitních silikonových tmelů nejstaršího světového výrobce silikonových materiálů firmy DOW CORNING. V následujícím roce pak rozšířila svou nabídku o polyuretanové tmely a lepidla italského výrobce - společnosti NPT s.r.l.
Současně od počátku svého působení na tuzemském trhu buduje pevnou pozici své řadě tmelů a pěn nabízených pod obchodním názvem »MASTER…«. Filozofií této řady tmelů je nabídnout velmi širokému okruhu zákazníků, počínaje domácími kutily až po profesionály různých řemeslných oborů, tmely – silikonové, akrylátové a mnoho různých dalších typů, včetně polyuretanových pěn, ve vysoké kvalitě, ale zároveň za zajímavé ceny.
V minulých letech tato řada obsahovala základní sortiment silikonových tmelů a to acetátových, sanitárních, neutrálních, ale také akrylátový tmel a polyuretanovou pěnu.
Tak, jak se zvyšovaly nároky českých zákazníků, začala i společnost Urseta rozšiřovat nabídku své řady stavebních těsnících materiálů. Především se jednalo o nabídku polyuretanových pěn MASTERFOAM - o pěnu pistolovou a pěnu určenou pro aplikaci v mrazech do –12 °C. Současně si zákazník může vybrat i z mnohem většího sortimentu balení, než před několika lety.
V průběhu loňského roku se nabídka společnosti navíc rozšířila o nový typ silikonového tmelu. Jedná se o elastický tmel MASTERSIL Light, který je určen především pro nenáročné domácí aplikace jako například dotěsnění starých oken a dveří, pružné výplně dutin, mezer a spár u neporézních materiálů.
V letošním roce se řada »MASTERline« rozrůstá o několik dalších výrobků, které byly představeny na mezinárodním stavebním veletrhu IBF 2001 v Brně.
Je to jednak plasto-elastický bitumenový tmel MASTERROOF, který je vhodný pro lepení, těsnění a opravy střech, izolací, kanalizačních potrubí, okapů apod. Dokonale přilne k asfaltovým šindelům a lepenkám. Výhodou tohoto tmelu je možnost aplikace i ve vlhkém prostředí.
Dalším novým výrobkem v této řadě je butylový tmel MASTERBUTYL, určený pro tmelení obvodových plášťů budov, vyplňování spár a dutin, těsnění kanalizačních potrubí, dotmelování klempířských prvků. Tento tmel výborně odolává povětrnostním vlivům. Tmel nevytvrdne ve hmotě, vytvoří na povrchu nelepivou vrstvu, proto není vhodný pro spárování v interiérech.
Dalším velmi zajímavým výrobkem je trvale plastický tmel MASTERPLAST vhodný pro trvale plastické a rozebíratelné spoje, dotěsňování elektroinstalací, dotěsňování při instalaci sanitárního zařízení, vyplňování dutin apod.
Výhodou tohoto tmelu je jeho dobrá přilnavost k řadě stavebních materiálů: kovům, plastům, pryži, dřevu aj. Současně je i odolný vůči povětrnostním vlivům, solným roztokům, zředěným kyselinám a louhům, olejům i polárním rozpouštědlům.
Pro řadu zákazníků může být zajímavou novinkou MASTERKIT – epoxidová těsnící hmota určená pro rychlé a snadné opravy prasklin, průsaků, úlomků a jiných vad téměř všech běžných materiálů. Tímto tmelem se rychle a snadno opraví jak kapající radiátor, tak i netěsnicí chladič u automobilu. Po vytvrdnutí se může obrousit do potřebného tvaru a natřít vhodnou barvou. Vzhledem k velikosti balení (váleček o hmotnosti cca 57 g) tento tmel směřuje do opravdu každé domácnosti pro okamžité opravy.
V dohledné době se na trhu objeví i nejžhavější novinka - montážní rozpouštědlové lepidlo MASTERFIX, které v řadě případů nahradí šrouby či hřebíky (proto se také pro tento typ lepidla často užívá název »tekuté hřebíky«). Toto lepidlo je určeno pro rychlé lepení, je možné jím spojovat také nerovné podklady – např. lepení elektroinstalace na zdivo. Dobře a rychle jím přilepíte na zeď mnoho druhů obkladových materiálů – dřevo, korek aj. Jediné, co jím nelze přilepit, jsou polystyrenové obklady. Ale i s tímto problémem vám umí odborníci společnosti Urseta spol. s r.o. poradit.
Autor:
Foto: Archiv firmy