Přidat na Seznam.cz Přidat na Google News

Mateřská školka v novém kabátě

Mateřská škola v Praze 10 prošla přes letní prázdniny rekonstrukcí. Za dva měsíce ji pod dohledem odboru památkové péče oblékla firma Kasten do nového kabátu – zateplila ji, opravila terasy a zábradlí. V září přišly děti již do nového.

Mateřská školka v Benešovské ulici v Praze 10 sídlí od 70. let ve dvoupodlažní vile z 30. let minulého století. Zub času se zakousl i do této hezké vily. Na jaře 2014 dostala neratovická společnost Kasten zadání: obvodový plášť zateplit, opravit terasu, zábradlí a zařídit další „drobnosti”. A všechno udělat přes prázdniny. Aby toho nebylo málo, bylo nutné provést veškerou projekční přípravu i realizaci za dohledu odboru památkové péče, aby architektonická unikátnost zůstala vile i nadále.

Poslední den školního roku, tedy 30. června, byla vila předána do rukou stavařů a hned tentýž den začaly přípravné práce a montáž lešení.

  • Lokalita: Benešovská 2291, Praha 10
  • Investor: BAU plus, a.s.
  • Termín: 07/2014–08/2014
  • Vedoucí projektu: Jan Kuchař
  • Investiční náklady: 1 634 573 Kč bez DPH

Zateplení obvodového pláště

Zateplení obvodového pláště bylo provedeno vnějším kontaktním kompozitním systémem Weber Therm Klasik. Jako tepelný izolant byly použity izolační desky Isover EPS GreyWall tl. 100 mm, a to s grafitovým izolantem nové generace se zvýšeným izolačním účinkem. Desky obsahují nanočástice grafitu, které odráží teplo zpět k jeho zdroji a zvyšují tím izolační účinek. Soklová část domu byla zateplena perimetrem tl. 100 mm a zakončena oplechováním. Pro finální povrchovou úpravu byla použita jemnozrnná strukturovaná silikonová omítka v přirozeně béžovém odstínu s výjimkou čela římsy, kde byla použita tenkovrstvá silikonová omítka pro sjednocení povrchu.

Rekonstrukce terasy

S ohledem na přínos ke snížení energetické náročnosti byla rekonstruována i pochozí, 50 m2 rozlehlá terasa. Do nového jednoplášťového souvrství terasy s pochozí vrstvou z keramické dlažby TAURUS GRANIT 76 SB Nordic byla vložena tepelná izolace, hydroizolační systém a kompletační prvky byly provedeny z výrobků Schlüter. Pultové odvodnění bylo provedeno směrem k okraji terasy do obvodového dešťového žlabu. Nové ocelové historizující zábradlí v matově černém odstínu bylo ukotveno přes konzoly do fasády pod žlabem tak, aby nebyla porušena celistvost izolované plochy.

Závěr

Na konci prázdnin byla rekonstrukce dokončena a školka předána k užívání – děti mohly v řádném termínu zahájit docházku a pečlivá firma Kasten se tak může hrdě podepsat pod další půvabnou stavbu.

KASTEN, spol. s r.o., je členem Cechu pro zateplování budov, držitelem certifikátu ISO 9001, ISO 14001 a OHSAS 18001, držitelem Osvědčení odborné způsobilosti k provádění ETICS.

V roce 2010 společnost získala titul Firma roku 2010 Středočeského kraje. V roce 2013, v rámci CZECH TOP 100, bylo společnosti KASTEN uděleno ČEKIA Stability Award 2013 s hodnocením AA (vynikající).

Fotogalerie

Autor: PhDr. Václav Chaloupecký
Foto: Archiv firmy