MAXXIMÁLNÍ novinky od Dörkenu

Každoroční představení novinky z oblasti pojistných hydroizolačních materiálů určených pro šikmé střechy se ve firmě Dörken stalo již neměnnou tradicí. V loňském roce vzbudila zaslouženou pozornost v ČR premiérově představená pojistná hydroizolace DELTA MAXX. Díky svým výjimečným vlastnostem slaví úspěch zejména u prováděcích firem, které měly možnost její vlastnosti vyzkoušet a ocenit v praxi přímo na konkrétních stavbách.

  DELTA MAXX je díky využití letitých zkušeností v oblasti vývoje pojistných hydroizolací zcela odlišná od jiných produktů na našem trhu, přičemž splňuje nejpřísnější kritéria i uživatelské nároky. O její kvalitě svědčí mimo jiné fakt, že se stala nejprodávanějším difúzně otevřeným materiálem v Německu. Zkušenost, získaná patnáctiletým používáním tohoto produktu u našich sousedů, zaručuje její skutečně maximální spolehlivost.

DELTA MAXX: izolace pro náročné
   Využití pro DELTA MAXX nacházíme v každé dvouplášťové střeše, všude tam, kde je zapotřebí zajistit vysokou kvalitu a uspokojit tak i nejnáročnější zákazníky.
   Vlastní fólie se skládá ze dvou vrstev, a to z vysoce pevné, speciálně upravené textilie, sloužící k pohlcení zbytkové vlhkosti, a difúzně otevřeného polyuretanového povrstvení. Fólie je těžce hořlavá (B1 dle DIN 4102, atest P-MPA-E-01-511), díky své vysoké difúzní propustnosti pro vodní páru (rd = 0,15 m) zajišťuje bezpečné odvedení vlhkosti. Vyniká svou pevností (350 N/5 cm), pro přesné, rychlé a rovné řezání je opatřena mřížkovaným povrchem. Teplotní odolnost je určena rozmezím -40 °C až +80 °C, hmotnost 190 g/m2 (hmotnost celé role činí ca 14 kg).

DELTA MAXX PLUS
   Ani letos firma Dörken svou tradici každoročních novinek neporuší. Na mezinárodním stavebním veletrhu v Brně (IBF Brno 2003) bude představen materiál, posouvající kvalitu i požadavky kladené na pojistně hydroizolační vrstvy opět o stupeň vpřed. Představením a uvedením tohoto výrobku firmy DÖRKEN s.r.o. na český stavební trh dojde k dalšímu rozšíření a vylepšení sortimentu DELTA. Nové řešení je převratné především v jednoduchosti, rychlosti a nyní i výjimečné těsnosti pokládky. DELTA MAXX PLUS vychází z již zmíněné a známé pojistné hydroizolace DELTA MAXX. Vylepšení spočívá v integrované lepicí pásce, pomocí které je možno bezpečně podélně spojovat jednotlivé pásy a zabránit tak vzlínání či zatékání vody nebo navátí sněhu do podstřeší. Největší přednost a nejvíce využitelná výhoda lepeného spoje DELTA MAXX PLUS je však v tom, že zabraňuje profukování vzduchopropustných tepelně izolačních vrstev, a tím zvyšuje jejich účinnost. Přednosti systému DELTA MAXX PLUS jsou využitelné jak u novostaveb, tak především při rekonstrukcích, kde nemusí být díky stávajícímu obkladu vnitřního prostoru dostatek místa pro aplikaci dostatečné tloušťky tepelné izolace. DELTA MAXX PLUS je spolehlivým pomocníkem při řešení šikmých střech a svými vlastnostmi významně přispívá k vytvoření vysoce kvalitní pojistně hydroizolační vrstvy, která je pro dlouhodobou a bezvadnou funkčnost celého střešního pláště nepostradatelná.
   Pojistná hydroizolace DELTA MAXX PLUS splňuje mnohem bezpečněji normové požadavky na průvzdušnost, a to hlavně při silném větru. Tehdy dochází na závětrné straně střechy k turbulentnímu proudění, které podle praktických poznatků vede k podtlakovému vysávání vzduchu zpod pojistné hydroizolace bez slepených přesahů. S novou fólií DELTA MAXX PLUS je tak v průměrném roce zajištěna až o 35 % nižší výměna vzduchu mezi tepelnou izolací a větranou mezerou, a tím i o 9 % nižší náklady na vytápění (podle výzkumu Dörken v podkrovním bytě o ploše 100 m2 v Mnichově). Další nespornou výhodou je střední hořlavost B2 dle DIN 4102 a zároveň spolehlivá vodotěsnost dle DIN EN 13111. Jako jediná pojistná hydroizolace je spolu s DELTA MAXX opatřena vrstvou jímající vlhkost, díky čemuž v extrémních situacích dokáže na spodní straně pojmout až 1 l vlhkosti/m2, která pak postupně prostupuje polyuretanovým povrstvením. Nezanedbatelná není ani bezpečná ochrana proti hmyzu. Hodnota rd činí ca 0,15 m hmotnost je cca 190 g/m2 (hmotnost role je cca 14 kg).
   Dovolujeme si vás tímto rovněž pozvat na letošní 8. mezinárodní stavební veletrh, konaný na brněnském výstavišti ve dnech 13. až 17. 4., kde vás srdečně uvítáme na našem stánku č. 05 v pavilonu G1. 
Autor: Karel Bulín
Foto: Archiv firmy