Ilustrační foto

Město Pardubice zbourá bývalou restauraci v lesoparku, vytvoří relaxační zónu

Pardubice 2. dubna (ČTK) - Místo bývalé restaurace Bobr v lesoparku na Dukle v Pardubicích bude relaxační zóna. Roky opuštěný a zdevastovaný objekt zbourá město letos. ČTK to řekl starosta městského obvodu V Jiří Rejda (ANO).

"Chceme tam mít klidnou relaxační zónu pro puberťáky i dospělé," řekl starosta. Zatímco o lesopark se stará město, nová zóna bude pod patronátem obvodu, dodal.

V bývalé restauraci byla dřív i sauna a diskotéka, místo bylo mezi lidmi oblíbené. Teď roky chátrá. "S partou jsme chodili na diskotéky a chodili se tam bavit, bylo to tam moc příjemné. Teď je areál zpustošený, dělá ostudu prostředí. Lesopark hyzdí, takže se těším, co tam vyroste nového," řekla ČTK žena, která na Dukle bydlí 24 let.

Město obnovovalo lesopark na Dukle v roce 2014 za evropské dotace, to už byl Bobr opuštěný. Město v té době budovu a okolní pozemky získalo od TJ Lokomotiva. Sportovní organizace městu dlužila 3,2 milionu korun, radnice dluh smazala výměnou za nemovitost v lesoparku.

Město opakovaně hledalo pro objekt využití, zajímaly se o něj například sportovní kluby. Další variantou byl psí útulek, proti němu se ohrazovala blízká základní škola, odmítli ho i zastupitelé. "Zájemců bylo spoustu, nejen sportovní kluby, ale třeba ekocentrum, psí hotel, fotoateliér, všechno skončilo na příjezdové a přístupové cestě," řekl Rejda. K místu nelze přijet autem, což byla komplikace, dodal.

"Pokusů hledání využití objektu v minulostí bylo několik. Žádný z potenciálních zájemců se nerozhodl objekt využít, problémů tam bylo několik, například s parkováním a dopravním napojením," řekl náměstek primátora Jakub Rychtecký (Žijeme Pardubice/SOCDEM).

Město už vybírá demoliční firmu, následovat by mělo bourání. Na projekt si radnice vyčlenila v rozpočtu 12 milionů korun. "Les je pěkně revitalizovaný a ruina to tam kazí, proto se město rozhodlo, že ji zbourá. Město očekává, že nabídky budou známé v dubnu a cílem je co nejdříve vybrat dodavatele a tuto hrůzu v lesoparku na Dukle odstranit z veřejného prostoru," dodal Rychtecký.

Autor: ČTK
Foto: Farknot Architect, zdroj: Shutterstock