Ilustrační foto

Milovice chystají stavbu přírodního koupacího biotopu, koupaliště ve městě chybí

Milovice (Nymbursko) 13. listopadu (ČTK) - Milovice na Nymbursku chystají vybudování přírodního koupacího biotopu poblíž Ostravské ulice nedaleko ohrady rezervace velkých kopytníků. Město má hotovou studii, příští rok by měla vznikat projektová dokumentace. Přírodní koupaliště, které v Milovicích chybí, by mohlo být hotové v roce 2026, řekl dnes ČTK starosta města Milan Pour (ANO).

"Bude to patřit mezi prioritní investice tohoto volebního období, pokud půjde vše dobře, v roce 2025 by se mělo začít stavět," řekl Pour. Přesné náklady vzejdou z projektové dokumentace, vybudování a provoz budou ale podle Poura výrazně nižší, než kdyby město stavělo krytý bazén.

Součástí přírodního koupaliště mají být podle studie například čtyři padesátimetrové plavecké dráhy, skluzavka s tobogánem, vodní hry pro děti, brouzdaliště, relaxační zóna a tři hřiště. Město chce studii areálu představit veřejnosti v prosinci.

Radnice nyní připravuje rozpočet pro příští rok, zastupitelé ho budou schvalovat 18. prosince. Milovice letos hospodaří se schodkovým rozpočtem s výdaji téměř 374 milionů korun a příjmy téměř 284 milionů korun. V příštím roce chce město začít také s přípravou novostavby školní jídelny a tělocvičny u základní školy T. G. Masaryka. "To je druhý velký záměr, teď ještě řešíme připomínky studie a se stavbou počítáme v letech 2025 až 2026," doplnil Pour.

Autor: ČTK
Foto: josefkubes, zdroj: Shutterstock