Moderní interiér se bez sádrových omítek neobejde

Výrobce suchých omítkových směsí, společnost Baumit, vyrábí celou řadu prémiových sádrových omítek, které se stávají nedílnou součástí zdravého a moderního bydlení.

Sádrové omítky společnosti Baumit jsou právem považovány za špičku mezi povrchovými úpravami interiérových stěn. Rychle schnou, nepraskají, lehce se zpracovávají a téměř každý je z nich schopen vytvořit dokonale hladký povrch.

Zdravé mikroklima

Nejdůležitějším bonusem sádrových omítek je však to, že pomáhají udržet zdravé mikroklima v interiéru. Sádra dokáže absorbovat přebytečnou vlhkost v místnosti a tím napomáhá k udržení optimální vlhkostní hladiny, která je důležitým předpokladem zdravého vnitřního klimatu. Přírodní složení sádrových omítek chrání stěny před růstem interiérových plísní, které mohou být vést k nejrůznějším zdravotním potížím a alergiím.

Pouze za jedinou pracovní směnu vytvoříte se sádrovými omítkami dokonale hladký povrch

Široký výběr i použití

Sádrových produktů Baumit existuje celá řada. Jejich výběr a použití se odvíjí od povrchu, který je upravován. Na úpravy menších povrchů, například na snadnou úpravu špalet při výměně oken, úpravu povrchu před finálním stěrkováním či zarovnání instalačních drážek výrobce doporučuje sádrové omítky pro ruční zpracování Baumit Uno Red a Baumit Uno Gold.

Omítka Baumit Ratio Slim je určena jak pro strojní, tak ruční zpracování. Používá se v interiérech na přesné zdivo, které tvoří například pórobetonové, vápenopískové nebo betonové tvárnice či panely. Jelikož je tato omítka dokonale prodyšná, umožňuje potřebné vysychání podkladu. Ve spojení s pórobetonovým zdivem (eventuálně prodyšným izolačním systémem Baumit Open) tvoří příkladnou skladbu difúzně otevřené stěny. Je určena jak pro strojní tak ruční zpracování.

Produkty Baumit Fino Bello a Baumit Fino Fill jsou ideální pro zarovnání různorodých povrchů jak pro ruční, tak pro strojní zpracování. Hodí se rovněž na zarovnání a vyhlazení klasické jádrové omítky.

Autor: Petra Kutinová
Foto: Archiv firmy