Moderní posuvná střešní taška Figaro 11

Společnost TONDACH ČR přichází  s novinkou - velkoplošnou posuvnou taškou  Figaro 11, vyráběnou  nyní ve výrobním závodě  v Hranicích.

Dosud se taška Figaro vyráběla pouze v Rakousku.  A protože si zákazníci v naší republice tuto rovnou tašku oblíbili a vyžadují ji, bylo rozhodnuto, že ji TONDACH začne v letošním roce vyrábět v České republice. Tím se zlepší nejen dostupnost těchto tašek a rychlost dodávek, ale také se to projeví pozitivním způsobem na ceně.

„ Není jednoduché přinášet na trh stále nové produkty či služby,” říká Ing. Kamil Jeřábek, ředitel a jednatel společnosti TONDACH Česká republika s.r.o. a dodává: „Nicméně pro rok 2014 jsme se rozhodli, že nabídneme zbrusu nový výrobek, který bude vyráběn zde v Hranicích. Jedná se o tašku, jejíž tvar odpovídá poptávce dnešních stavebníků. Svým profilem je tato taška typem ploché střešní krytiny a na trh ji dodáváme pod názvem Figaro 11. Pro letošní rok počítáme s povrchovou úpravou engoba ve všech barevných provedeních a dále do budoucna i s rozšířením o glazury.”

Popis a vlastnosti

Moderní, plochá taška  Figaro 11 odpovídá  dnešnímu  trendu  ve  střechách - jednoduchý  design   a čisté linie ve  čtyřech  barevných  odstínech vytvoří  na  střeše vždy osobitý styl. Barevné tóny  tašky  jsou  dány výpalem  tašek  s engobou  červenou, hnědou  a černou.

Velkoplošná posuvná taška Figaro 11 s engobou hnědá
Velkoplošná posuvná taška Figaro 11 s engobou červená
Velkoplošná posuvná taška Figaro 11 s engobou černá

Hospodárná velkoplošná posuvná taška vytváří při položení klidnou rovnou hladkou strukturu odlišující se od ostatních typů tašek. Drážky ve vertikálním i horizontálním směru zajišťují bezpečnou ochranu podstřeší v náročných klimatických oblastech.

Variabilita  tašky Figaro 11 s možností  posunu v laťování až o 45 mm, spotřeba  pouhých 10,9  kusů  do  m2umožňuje kvalitní, jednoduchou, bezpečnou a ekonomicky  výhodnou pokládku střešních  tašek.

Tab. 1: Technické parametry tašky Figaro 11

Celková šířka277 mm
Celková délka470 mm
Krycí šířka238 mm
Krycí délka350 - 385 mm
Hmotnost 1 ks4,1 kg
Spotřeba na m2od 10,9 ks
Bezpečný sklon30 °
S těsným podstřeším24 °
S vodotěsným podstřeším20 °

Tondach All Inclusive

Střešní tašky a ucelený  systém  doplňků vytváří  kvalitní systém s 33 letou  zárukou  Tondach All Inclusive. To znamená, že v případě záručního plnění nabízí firma zákazníkovi po dobu 33 let nejen náhradu vadného materiálu, ale zároveň také jeho výměnu na střeše a dopravu náhradního plnění na místo stavby, vše na náklady společnosti TONDACH. Další informace získáte na www.tondach.cz.

¹) Zpracováno z tiskových podkladů firmy
Autor: Ing. Hana Solařová
Foto: Archiv firmy