Montované rodinné domy na míru od společnosti D.E.E.D.

Ačkoliv podíl dřevostaveb a montovaných domů na celkové výstavbě v naší republice nedosahuje v současné době desítek procent jako v jiných zemích, stále více lidí si volí za místo pro svůj domov právě dům ze dřeva. Pádným argumentem je také výstavba v nízkoenergetickém standardu. Mezi významné výrobce a dodavatele montovaných rodinných domů nejen na české, ale také na evropské trhy patří také firma D.E.E.D., a.s. z Hradce Králové.

Společnost byla založena v lednu 2001 a navázala na více než šedesátiletou tradici a bohaté zkušenosti německé firmy. Specializuje se na dodávky kvalitních montovaných dřevostaveb převážně podle individuálních projektů. Její montova né domy najdete jak v naší republice, tak také například v Německu, Švýcarsku, Lucembursku a v dalších evropských destinacích.

Nová výrobní hala v Hradci Králové, vybavená vlastním moderním technickým zázemím, umožňuje vyrobit několik desítek individuálních rodinných domů. Montáže domů na stavbách firma realizuje vlastními kmenovými pracovníky tak, aby byla pro konečného zákazníka zajištěna garance kvality a životnosti domu.

Firma DEED se pro potencionální zájemce pravidelně prezentuje na stavebních veletrzích v Brně a v Praze. Zaměstnanci pracují ve firmě již dlouhá léta a jak nám řekl obchodní ředitel firmy, Ing. Petr Holíček: „Know-how firmy je nejen v technologiích, ale především v lidech”.

Kvalita na prvním místě

Přírodní materiály pro výrobu stavebních dílců dodávají firmě renomovaní výrobci z Čech a SRN. Vysoká kvalita a nezávadnost jejich produktů je doložena příslušnými certifikáty.

Použití kvalitních materiálů, zkušenosti a řemeslná zručnost pracovníků, solidní jednání se zákazníkem (firma klade velký důraz na osobní kontakty s klienty) a krátký časový úsek od zadání stavby až po její konečnou realizaci jsou přednosti, o kterých svědčí vzrůstající zájem o montované domy D.E.E.D.

A nejedná se jen o tradiční rodinné domy či přízemní bungalovy. Dokladem je např. plánovaná výstavba architektonicky jedinečného třípodlažního bytového domu v Jablonci nad Nisou s velmi nízkými provozními náklady nebo čtyřpodlažní bytový dům v Rožnově pod Radhoštěm.

Hrubá stavba včetně krovu je smontována během 7–10 dnů, do 14 dnů je stavba kompletně z venku dokončená

Výhody stavebního systému

Jednou z největších výhod při stavbě montovaných domů ze stavebního systému D.E.E.D. je velmi krátká doba výstavby: hrubá stavba včetně krovu je smontována během 7–10 dnů, do 14 dnů je stavba kompletně z venku dokončená včetně fasády, oken, parapetů, vnitřních příček, střešního pláště a okapového systému, na klíč je hotová do 2 až 3 měsíců dle požadovaného rozsahu dodávky.

Rodinné i bytové domy se vyznačují příjemným klimatem a vynikajícími tepelně izolačními vlastnostmi – koeficient prostupu tepla k = 0,15 (W/m2K). S tím je spojená také úspora na provozních nákladech domu (spotřeba tepla 30 až 70 kW/m2 za rok) podle lokality, polohy a typu objektu.

Mezi další přednosti patří lepší využití užitné plochy k poměru zastavěné plochy (cca o 10 % oproti zděné stavbě), vynikající zvukově izolační vlastnosti a vysoká požární odolnost (90 minut) celé konstrukce.

Prověřená kvalita materiálu a energeticky úsporná konstrukce s velkým počtem alternativ a stylů výstavby zaručuje výhodný poměr mezi vynaloženými finančními prostředky a získanými hodnotami.

Výroba prefabrikovaných dílů v Hradci Králové

Dny otevřených dveří

Většina firem, zabývající se výrobou montovaných domů, má své vzorové domy, přístupné veřejnosti, podobně jako hrady, zámky či muzea. Společnost D.E.E.D. vsadila na tzv. referenční domy, což jsou objekty, ve kterých jejich majitelé bydlí a po dohodě s nimi je možné si zařízený a fungující dům prohlédnout.

Jednou z možností, kdy budou mít zá jemci možnost nejenom si prohlédnout po předběžné dohodě některý z referenčních domů na okraji Hradce Králové, ale také výrobní závod, bude konec června.

Další informace o konstrukčním systému firmy D.E.E.D. naleznete v příštím čísle časopisu.

Část referenčních domů v Hradci Králové
1 Zpracováno z informací obchodního ředitele Ing. Petra Holíčka a tiskových materiálů firmy
Autor: Ing. Hana Solařová
Foto: Archiv firmy