Ilustrační foto

Most navýší kapacitu mateřských škol investicí do oprav budov

Most 15. května (ČTK) - Most zvýší kapacitu mateřských škol o více než sto míst. Investuje do rekonstrukce tří objektů. V areálu Střediska volného času řemeslníci vybudují nástavbu s dvěma patry pro tři třídy. Ve školách v ulici Antonína Sochora a Hutnická stavebními úpravami vznikne prostor celkem pro čtyři nové učebny. Investice schválili radní.

Motivací města je upokojení poptávky obyvatel. "Nejsme schopni uspokojit poptávku rodičů dětí mladších tří let. V tuto chvíli nám kapacita stačí sotva pro děti tříleté a starší. Chceme vyjít vstříc rodičům, kteří se chtějí vrátit dříve do pracovního procesu," řekla ČTK náměstkyně primátora Markéta Stará (ProMOST).

Mateřská škola Albrechtická, která je v areálu Střediska volného času, nyní poskytuje předškolní vzdělávání dětem zpravidla od tří do sedmi let. Děti jsou rozděleny podle věku do tří tříd, celkem je školka pro 81 dětí. Město tady naplánovalo rekonstrukci téměř za 50 milionů korun. V prvním patře nástavby budou tři třídy pro 73 dětí, ve druhém skladovací prostory a zázemí pro vedení školy. Práce by mohly začít v létě. Náměstkyně věří, že děti by mohly prostory využívat v příštím školním roce.

V mateřské škole Hutnická a Antonína Sochora radnice naplánovala úpravu objektů tak, aby v každém vznikly dvě nové učebny. Financovat chce město stavební práce z aktuální výzvy z Národního plánu obnovy. Učebny budou sloužit pro dětské skupiny, tedy pro děti od jednoho roku.

Autor: ČTK
Foto: M-Production, zdroj: Shutterstock