MSV ve znamení návratu vystavovatelů

Mezinárodní strojírenský veletrh, který se bude konat ve dnech 10. až 14. 9. 2012 na brněnském výstavišti, je nejvýznamnější průmyslový veletrh ve střední Evropě. Budou na něm zastoupeny všechny klíčové oblasti strojírenského a elektrotechnického průmyslu.

Hlavním tématem MSV 2012 je průmyslová automatizace, prezentace měřicí, řídicí, automatizační a regulační techniky zahrnující všechny obory veletrhu. Obor elektronika, automatizace a měřicí technika je po obráběcí technice a materiálech a komponentech ve strojírenství třetím nejobsazenějším specializovaným celkem MSV.

Souběžně s MSV 2012 proběhne mezinárodní veletrh obráběcí a tvářecí techniky IMT a technologické veletrhy Fond-ex, Welding, Plastex a Profintech spolu s veletrhem osobní ochrany, bezpečnosti práce a pracovního prostředí Interprotec.

Významné firmy

V letošním roce se na brněnské výstaviště vrací firmy, které z různých důvodů vynechaly poslední ročník či ročníky. Tato skutečnost je pozitivní zejména proto, že nejde jen o návrat vystavovatelů z jedné nomenklatury, ale tento trend lze pozorovat průřezově napříč všemi obory všech pořádaných veletrhů.

V oboru Materiály a komponenty jsou přihlášeni všichni významní vystavovatelé – namátkou například Arcelor Mittal, Vítkovice, Union Ocel, Lenze, ZKL, NORD Poháněcí technika, Wikov, TOS Znojmo a další. Mezi nové firmy, které si vybraly MSV pro prezentaci svých výrobků, patří mimo jiné PROMET Group či Dillinger Hütte. Po deseti letech se vrací na MSV také firma Eaton Elektrotechnika s.r.o. z oboru energetika.

Zvýrazněným tématem letošního ročníku je průřezový projekt Automatizace, tedy obor elektronika, automatizace a měřicí technika. Všichni významní vystavovatelé jsou již přihlášeni, ať už jde o Mitutoyo Česko, Olympus Czech Group, s. r.o., Siemens, UNIS, KUKA Roboter CEE Gmbh a další. V hydraulice a pneumatice registrujeme také větší zájem vystavovatelů než v minulém roce. Prezentovat se budou například Bosch Rexroth, CHARVÁT Group s.r.o., IMI International – NORGREN, STASTO Automation s.r.o. a další firmy.

I přesto, že se letos nekoná veletrh Transport a logistika, nové firmy registrujeme také v oboru doprava, manipulace, průmyslové balení, skladování a logistika. Po sedmi letech se například vrací firma Expresso Deutschland GmbH, k největším expozicím bude patřit stánek Obchodní společnosti KREDIT, spol. s r.o. a pojezdová kola z Hong-Kongu představí International Hardwares Trading Co.

Obráběcí a tvářecí stroje

Mezinárodní veletrh obráběcích a tvářecích strojů IMT obsadí kvůli enormnímu zájmu vystavovatelů kromě tradičních pavilonů P a B také pavilon F. Přihlášeny jsou všechny významné firmy oboru, například TAJMAC-ZPS, Kovosvit MAS, TOS Varnsdorf, Alfleth, Trumpf a mnohé další. Na brněnské výstaviště se vrací také Erwin Junker, MAKINO, TOSHULIN, po osmi letech bude opět vystavovat společnost PRAMET TOOLS či Tungaloy anebo BLASER SWISSLUBE.

Souběžné veletrhy

Mezinárodní veletrh plastů, pryže a kompozitů PLASTEX se vrací po čtyřech letech a ujít si ho nenechají všichni významní vystavovatelé – za všechny jmenujme Arburg, Engel, Kuboušek, Luger či Wittmann Battenfeld. Oproti loňskému roku se očekává nárůst plochy o patnáct procent a zásluhu na tom mají také noví vystavovatelé – HAHN Automation, Istrex Oil, Polytex Composite, Institut pro testování a certifikaci a další.

Trojlístek veletrhů FOND-EX, PROFINTECH a WELDING se u Mezinárodního strojírenského veletrhu konal již před dvěma lety a účast vystavovatelů naznačuje, že jsou s tímto uspořádáním spokojeni. Na Mezinárodním slévárenském veletrhu FOND-EX je poměrně vysoká zahraniční účast a mezi největší vystavovatele bude patřit například Hüttenes-Albertus CZ s.r.o., ASK Chemicals Czech s.r.o., ŠEBESTA-služby slévárnám s.r.o. a další. Všechny významné společnosti jsou zastoupeny také na Mezinárodním veletrhu technologií pro povrchové úpravy PROFINTECH (např. Rösler Oberflächentechnik GmbH, Surfin s.r.o. a další) a na Mezinárodním veletrhu svařovací techniky WELDING – FRONIUS, AIR LIQUIDE, CLOOS, AIR PRODUCTS. Společnost ESAB si dokonce vybrala brněnský veletrh jako jediný, na kterém se bude letos prezentovat.

Transfer technologií a inovací

Čtvrtý ročník projektu Transfer technologií a inovací si klade za cíl podpořit přenos výsledků vývoje a výzkumu do průmyslové praxe. V rámci projektu je vystavovatelům a návštěvníkům Mezinárodního strojírenského veletrhu v Brně prezentována nabídka vědecko-výzkumných kapacit vysokých škol, výzkumných center a dalších subjektů pro průmyslové využití. K cílovým skupinám návštěvníků např. patří: výrobní firmy, investoři, podnikatelé, zástupci firem s potenciálem rozvoje R&D a technologicky náročných výrob, zástupci VTP, inkubátorů a firem, které jsou v nich umístěné, věda a výzkum – VŠ, AV ČR, potenciální partneři ze zahraničí pro VTP, univerzity, mezinárodní projekty, klastry.

Další informace o veletrhu naleznete na www.bvv.cz/msv.

1 Zpracováno z tiskových podkladů
Autor:
Foto: Archiv firmy