Přidat na Seznam.cz Přidat na Google News

Multifunkční centra - Olympia Olomouc Vratová a dveřní technika

Firma VRATOVÁ A DVEŘNÍ TECHNIKA s.r.o. se podílela na realizacích mnoha multifunkčních center. Jednou z posledních byla akce na multifunkčním centru Olympia Olomouc. Ta probíhala ve spolupráci s pokrokovou stavební společností GEMO OLOMOUC, s.r.o., jež se maximálně osvědčila. Výsledkem jsou automatické dveře a závory, rolovací, rychloběžná a sekční průmyslová vrata, která upoutají nejen svým moderním designem, ale zároveň svojí spolehlivostí, účelností a bezpečností.

Veškeré vratové a dveřní systémy jsou na multifunkčním centru Olympia Olomouc umístěny smysluplně a účelně. Splňují požadavky na provoz v takovémto živém prodejním kolosu. Odrážejí svým použitím a funkcemi jednotlivé nuance mnohdy rozdílných požadavků uživatelů, včetně zásadních bezpečnostních parametrů.

Automatické dveře
Automatické dveře

Sladěnost komunikace (jak osob tak i provozu automobilů) je dotažena nejen pro návštěvníky, ale i pro obslužný personál a dodavatele.

Automatické dveře
Automatické dveře

Nádherně zrealizovaný vstupní trakt upoutá nejen zájemce o moderní architekturu. Architekturu, funkčnost a v neposlední řadě regulaci průchodu osob u multifunkčních objektů dotvářejí rovněž automatické dveře přizpůsobené požadavkům na různorodý provozní režim v celém dni. Od neregulovaného provozu v otevíracích hodinách, přes jednosměrný režim, aktivaci klíčovým spínačem, dálkovým ovládáním, kartovým nebo čipovým systémem až po trvalé uzamčení. Vhodně kombinovaným příslušenstvím lze snadno vyřešit několik vzájemně oddělených komunikačních cest v areálu či objektu tak, že se do určitého prostoru dostane pouze osoba oprávněná. Vhodnost posuvných automatických dveří pro extrémně namáhané provozy se opět potvrdila. Na rozdíl od turniketových (karuselových) dveří nevytvářejí ony stísněné pocity při průchodu a rovněž neohrožují lidské zdraví (viz. totální bojkot karuselových dveří v Německu po tragické smrtelné nehodě).

Sekční průmyslová vrata
Sekční průmyslová vrata

Jednotliví uživatelé pak dle svých požadavků uzavírají prodejní prostory buď automatickými dveřmi, rolovacími vraty s perforovanou lamelou (zajišťující částečný průhled), mřížemi či manuálními stěnami a dveřmi. Rolovací vrata s perforovanou lamelou jsou masivním vratovým systém, který zajišťuje nejen požadovanou transparentnost, ale i zvýšenou odolnost proti násilnému vniknutí.

Automatická závory
Automatická závory

Četnost navážky zboží na prodejní plochu řeší s nadhledem rychloběžná vrata, která dělí skladové prostory od prodejních. V současnosti se již tato vrata stala běžnou součástí logisticky propracovaných interiérů všech výrobních a prodejních areálů.

Rolovací vrata s perforovanou lamelou
Rolovací vrata s perforovanou lamelou

Multifunkční objekty nabízejí mnohdy i další, často již standardní služby, jako jsou například čerpací stanice na pohonné hmoty, myčky aut, venkovní prodejní plochy, atd. Zde existují zaběhnutá řešení, sloužící mnoho let ke spokojenosti uživatelů. Jsou již považována co do komfortu jako standardní. Na vjezdu a výjezdu u myček automobilů to jsou sekční průmyslová vrata, ve většině případů s integrovanými vstupními dveřmi (v isolačním provedení a s motorickým ovládáním). Často jsou v kombinaci se software mycího zařízení pro automatizaci provozu a usnadnění obsluhy.

Rychloběžná vrata
Rychloběžná vrata

Plynulost provozu u čerpacích stanic s ohledem na bezpečnost obslužného personálu (uzavřené kóje pokladen) a regulaci odjezdu od stojanu až po úhradě zajistí s přehledem automatické závory u jednotlivých stání. Ty umožňují nekomplikovaný automatizovaný odjezd na dálkové ovládání s minimálním zdržením.

Nejen zajímavá architektura, ale i domyšlené provozní vazby jsou podstatné pro běžný život uživatelů.

Autor: Ing. Ivan Očovaj
Foto: Archiv firmy