Kadaň z mostu přes řeku Ohři

Na přestavbu objektu Slovan na byty za 180 milionů Kč chce Kadaň získat dotaci

Kadaň (Chomutovsko) 13. března (ČTK) - Na nákladnou rekonstrukci objektu Slovan chce Kadaň na Chomutovsku získat dotaci. Radnice v něm chce vybudovat byty, které by dál pronajímala. Odhady nákladů jsou 180 milionů korun. Pokud město dotaci získá, chtělo by s pracemi začít už letos, řekl dnes novinářům starosta Jan Losenický (ODS).

Na opravy objektu na sídlišti B má sedmnáctitisícové město vypracovaný projekt. Na letošek má připravených 95 milionů korun, v dalších letech pak po 50 milionech. Letos chce začít ale pouze s dotací, úvěr si brát nechce.

Využít hodlá radnice dotaci na bydlení z ministerstva pro místní rozvoj. Výzva by podle ní měla být vyhlášna v květnu. Jaký by byl podíl města, ještě není jasné. "Zatím se jeví, že to bude nižší dotace než ty, co známe třeba z IROP, že to bude třeba 20 nebo 25 procent. Ale i to je ve 180 milionech hodně velká podpora, abychom mohli realizovat i jiné věci pro občany," řekl starosta.

Přestavba nevyužívaných objektů a výstavba bytů je prioritou vedení města. Ve Slovanu je v plánu 36 bytů, přičemž některé budou mezonetové, další přizpůsobené pro vozíčkáře, počítá se i s byty pro mladé rodiny, takzvanými startovacími byty. Projekt zahrnuje i komerční prostory s pasáží, kde by mohla být pekárna nebo cukrárna. Kolem domu bude zeleň.

Opuštěný dům koupila radnice v roce 2020 za osm milionů korun, podle starosty za polovinu odhadní ceny. Původní vlastník chtěl z prázdného objektu udělat ubytovnu, což město nechtělo.

Autor: ČTK
Foto: Petr Kinšt, zdroj: www.wikipedia.org