Nabídka stavebních výtahů od firmy BRKA se stále rozšiřuje

Pro jarní měsíce 2008 nabízí firma BRKA, s.r.o. spolu s výsuvnými hydraulickými výtahy EASY německého výrobce PAUS zajímavou kombinaci stavebních výtahů vyráběných německou firmou Böcker (pod obchodní značkou Steinweg-Böcker). Jedná se o kombinaci šikmého stavebního výtahu Toplift S225 a svislého lanového nákladního výtahu Superlift S225. Navíc za velmi zajímavé prodejní ceny.

Tooplift S 225 je jen jedním, nikoliv jediným šikmým výtahem z celé výrobní řady. Ostatní šikmé výtahy tohoto výrobce, lišící se svými parametry, jsou označeny jako Toplift 234, Toplift 240 a Toplift ECO.

Toplift – univerzální šikmé stavební výtahy špičkových parametrů

Jedinečná životnost a spolehlivost strojů v kvalitě ISO 9001 dodávaných s plnou dvouletou zárukou:

Toplift 234 má nejlepší parametry, nosnost 250 kg (při sklonu od 75° výše), rychlost zdvihu 34 m/min.

Toplift 240 přináší především komfortnosnost, nosnost 230 kg, dvě rychlosti zdvihu – 20/40 m/min.

Toplift ECO za nižší cenu, nosnost 150 kg, rychlost 25 m/min.

Toplift 225 představuje optimální ús pornou variantu pro stavební firmy: nosnost 250 kg s rychlostí 25 m/min a kompatibilitou (pohon lze namontovat i na svislý sloup výtahu Superlift S225).

Shodný pohon pro šikmý výtah Toplift 225 i svislý stavební výtah Superlift S225

Toplift dokáže potěšit uživatele mnoha detaily zpříjemňujícími život:

 • pohonná jednotka je opatřena párem přepravních koleček, takže její přeprava na staveništi se i přes svou hmotnost podobá přepravě cestovních kufrů,
 • jednoduché a pohodlné nasazování pohonné jednotky zepředu a bez použití nářadí,
 • připojení dálkového ovladače na 5ti metrovém kabelu,
 • koncový elektrický vypínač dojezdu pomocí lehce odpojitelných zásuvek,
 • široký soubor příslušenství: několik druhů přepravních košů na střešní tašky, sklopné vozíky s výklopnými nádobami na maltu, přepravníky deskovitých těles (oken, sádrokartonu, solárních panelů, apod.) nebo vodorovně stavitelné a vodorovným posuvem opatřené přepravní platformy využívané především pro stěhování rozměrných břemen.
Natáčení nákladní plošiny výtahu Superlift S225

Superlift S225 – nejdostupnější svislý stavební výtah s lanovým pohonem

 • Kompaktibilita (lze namontovat pohon i ze šikmného výtahu Toplift 225).
 • Rychlost zdvihu 25 m/min při maximálním zdvihu 20 m.
 • Možnost výměny pohonné jednotky pro stavění až do výšky 50 m.
 • Dodáván s kotvami ke zdi nebo k lešení.
 • Přepravní plošina s natáčením o 45° a 90° s ochranným zábradlím a mřížemi o rozměrech 1,4 m × 0,85 m × 1,1 m (d × š × v) je konstruována pro přepravu stavebního kolečka nebo europalet.
 • Snadnost montáže: jelikož všechny díly základu výtahu jsou opatřeny stejně jako pohonná jednotka přepravními kolečky a jednotlivé 2-metrové dílce sloupu z lehké hliníkové slitiny váží pouhých 16 kg, dokáže 50 m vysoký výtah postavit jeden zaškolený pracovník v průběhu jediného dne. Montáž probíhá z přepravní plošiny. Přeprava osob je ovšem povolena u tohoto typu nákladního stavebního výtahu právě jen za účelem montáže a demontáže.
Montáž celého výtahu Superlift S225 zvládne jediný pracovník

Ve firmě BRKA, s.r.o. Vám rádi poradí s výběrem i dalších stavebních výtahů Superlift, například pro maximální výšku sloupu až 100 m a nosnost 300 kg svislý stavební nákladní výtah s hřebenovým pohonem Superlift Z 320/330 ( napájení 230V/400V) a nejmenší stavební výtah pro přepravu nákladů i osob Superlift MX 320 (napájení 400).

Detail ovládání výtahů MX

Prvotřídní je také stavebnicová konstrukce stavebního výtahu Superlift MX 624/924 pro přepravu nákladů i osob s nosností 650 nebo 900 kg (4 nebo 6 osob). Maximální přepravní výška to hoto výtahu je až 200 m a rychlost zdvihu a spouštění 24 m/min i při přepravě osob.

Superlift MX 320
Autor: Ing. Vladimír Brát
Foto: Archiv firmy