Nebojte se stavět cihlový dům svépomocí. Nabízíme šest základních videí jak na to

Obáváte-li se stavět svůj vysněný dům na vlastní pěst, vaše starosti dnes ukončíme. Nabízíme vám totiž srozumitelně zpracovaný videonávod, který vás provede všemi fázemi stavby domu, a to od projektové dokumentace, přes založení prvního šáru cihel až po technologii zdění či řešení konstrukčních detailů. Videa mohou posloužit také jako nápověda v případech, kdy vám jde jen o kontrolu činnosti najatých řemeslníků.

Stavebníkům chceme poskytovat nejen kvalitní a kompletní stavební systém z cihel, ale i maximální servis a poradenství při samotné stavbě, aby se jim s našimi materiály jednoduše a rychle pracovalo. Proto jsme před lety připravili Prováděcí příručku s podrobnou obrazovou dokumentací, která stavebníkovi poradí na každém kroku do nejmenšího detailu, a nyní jsme natočili ještě názornější video příručku,“ uvedla k seriálu Andrea Stejskalová ze společnosti Heluz.

Příprava před stavbou

Vyrovnání zakládací malty

Technologie zdění

Založení první řady

Stavba stěn

Stavební výplně

Po administrativní přípravě lze tedy přistoupit k samotné stavbě, při které vám napomůže video přírůčka s názvem Příprava před stavbou. V dalších dílech se mimo jiné dozvíte novinky v oblasti technologie zdění, představena je kupříkladu systémová zdicí malta pro tenkou spáru Sidi, jež je určena ke zdění vnitřních i vnějších nosných stěn z broušených cihel. Nanáší se pomocí systémového válečku a práce s ní je velmi snadná.

Stavební sezóna právě začíná. Nechť vám jde vše od ruky.

Autor: kolektiv autorů 1)
Foto: archiv Heluz

1) čerpáno z tiskové zprávy společnosti Heluz