Dotažený celkový design střešního prosklení pro památky, Solara HISTORIK
Přidat na Seznam.cz Přidat na Google News

Nejlepší celkový design prosklení památkových střech

Pražský Karlín se nádherně zabydluje. Kvalitu nových místností určuje i střešní prosklení - štíhlost konstrukce rámů a křídel, komfort otevírání a například i možnost plně integrovaných, neviditelných elektrootevíračů.

Představte si tento byt s běžnými typovými střešními okny či masivnějším prosklením z hliníkové stavebnice s tlustými křídly a velkým elektrootvíračem - je to rozdíl?” říká Jakub Formánek za českého výrobce Solara.

Jde o celkovou štíhlost rámů a především profilů otevíravých křídel

Šířka fixních rámů je spíš takový formální ukazatel. Veliké rozdíly jsou zejména u otevíravých křídel a u celkové pohledové subtilnosti rámů. Ve společnosti Solara děláme s každou výrobní sezonou velké kroky dopředu. Výsledkem jsou nejsubtilnější profily křídel na trhu, a to o hodně a navíc se zdvojeným těsněním. Fixní rámy jsou pak nejen úzké, ale především přiměřeně nízké,” upřesňuje Jakub Formánek. Tyto dvě technické dotaženosti výsledný dojem z interiéru karlínského bytu i celé řady prosklení Solara HISTORIK.

Je libo sluhu, který okna zavře, či uzamčenou mikroventilaci?

Tato ateliérová okna pro památky se mohou otevírat sama neviditelnými elektrootvírači a systém dešťového senzoru a záložního zdroje zajistí automatické uzavření při dešti i v případě výpadku proudu. Může to být napojené na aplikaci smartphonu, na ovladač domácí inteligence, či jednoduše na tlačítka na stěnách.

Neviditelný elektrootvírač je včetně přívodního kabelu plně zabudován v profilech okna a zvenku krytý podčerněným sklem.

Kdo nepotřebuje sluhu a okna si otevře a zavře sám, dostává komfotrní možnosti klikou uzamčené mikroventilace, polohované běžné ventilace i plného otevření například pro mytí.

Bezkonkurenční celková štíhlost fixních profilů a zejména otevíravých křídel

Přehřívání, prochládání, konzultace?

„Konzultujeme s klienty jaká skla zvolit pro jižní střechu, aby v létě odrážela tepelné záření. Jaká skla zvolit pro tepelnou pohodu v mrazech, jaké zastínění je vhodné proti přeslunění či viditelnosti do místnosti. Umíme poradit s cenovou hladinou jednotlivých doplňku i s tím, co u ateliérových střešních oken funguje a co ne,” uvádí Jakub Formánek.

Je to krásné a investorům se to vyplatí

Památkové zóny jsou jedinečné, přidaná hodnota jejich genia loci oprávněně vábí nové obyvatele i stavitele. Prosvětlení a prostorové otevření podkrovních bytů je nejen díky limitům památkových ústavů oříšek. „Ale jde to i takto krásně. Taková ateliérová okna se investorům vyplatí. Definují první dojem z interiéru, zvyšují hodnotu prostor. Ze zkušeností opravdu tvrdím, že investice do kvalitního střešního prosklení se bohatě vrací,” uzavírá Jakub Formánek ze společnosti Solara.

Fotogalerie

Autor: Solara
Foto: Studio Petřina