Několik rad a novinek firmy Lomax

Vlastní výroba garážových vrat a dalších produktů umožňuje firmě Lomax & Co s.r.o. nejenom poskytovat rozumné ceny v poměru k vysoké kvalitě, ale především se chovat pružně a operativně vůči zákazníkovi, což v současném konkurenčním prostředí mnohdy rozhoduje. V současné době se chystá představit několik zásadních novinek ve své produkci.

Jaké jsou základní typy garážových vrat a kterých se v současné době nejvíce užívá?

Garážová vrata lze rozdělit na pět základních typů. Vrata křídlová, výklopná, rolovací, posuvná do boku a sekční vrata výsuvná pod strop. Naprostý prim v garážových vratech hrají však vrata sekční výsuvná pod strop, která jsou cenově snadno dostupná a technicky výborně řešena. Jak vrata sekční, tak posuvná jsou většinou velmi dobře tepelně izolovaná, existuje zde široká nabídka konstrukčních řešení, barev či doplňků. Automatizace obou typů je snadná a je možná i dodatečně. Je jen velmi málo garáží, kam tato vrata nelze z technických důvodů namontovat.

Podle čeho se rozhodovat při výběru garážových vrat?

Při výběru garážových vrat je nutné přemýšlet nejen nad jejich designem a barvou, ale hlavně nad technickým řešením, přípravou stavby a elektroinstalace. Ne všechna garážová vrata splňují přesně ty požadavky, které zákazníka uspokojí. Vzhledem k šíři nabídky na trhu doporučujeme obrátit se při výběru garážových vrat na odborníky. Dobré firmy v oboru nabízejí poradenství na místě realizace zdarma. Zákazníka to nejenom nic nestojí, ale ušetří i spoustu času. Odborník na místě během pár desítek minut posoudí technické možnosti garáže a vybere ta řešení, která je možno realizovat. Zákazník pak posuzuje jen technicky možné varianty vrat pro konkrétní garáž a případně jejich ceny. Současně odborník dokáže poradit i se stavební připravenností a s případnou výbavou vrat či s doplňky.

Existují módní trendy v oblasti garážových vrat?

Tak jako všechny produkty i vrata podléhají módním trendům. V současné době jsou nejžádanější sekční nebo posuvná vrata v imitaci dřeva, která splňují nejenom nejvyšší požadavky na tepelnou izolaci, pevnost či bezpečnost, ale i dokonalé sladění s okny a dveřmi domu. Zákazníci často chtějí vrata originální. Tento požadavek nejlépe splňují vrata sekční či posuvná do boku, která jsou osazena nerezovými dekorativními prvky. V podstatě si zákazník může vymyslet jakýkoliv motiv či tvar nerezového prvku a výrobce mu jej osadí na vnější stranu vrat. Výrobek tím získává osobitý vzhled a jedinečnost.

S jakou částkou je třeba zhruba počítat v případě jednoduchých vrat a dvojgaráže?

Před jakoukoliv nabídkou, ať už technickou nebo cenovou, je nutné zjistit spoustu informací, nejlépe místo realizace vidět a hovořit s uživatelem o jeho představách a potřebách. Obecně se k ceně dá říci, že se sestavuje z ceny výrobku a jeho příslušenství, montáže, dopravy a DPH. Dobrou informací při rozhodování je i cena případných náhradních dílů. Není totiž nic výjimečného, že si zákazník vrata nabourá. Pochopitelně nikdo z nás nechce utrácet zbytečně, ale všichni chceme nejlepší poměr kvality a ceny.

Horkou novinku dekor Cherry pro garážová vrata firmy Lomax najdete na veletrhu For Arch Praha 2009 v pavilonu 4 B ve stánku číslo 13

Lomax na veletrhu For Arch Praha 2009 představí řadu novinek, na co se můžeme těšit?

Společnost Lomax plánuje rozšíření výstavní plochy a chystá se představit několik zásadních novinek ve své produkci. V první řadě se jedná o zavedení výroby, montáže a prodeje plotů a bran. Ploty a brány jsou ryze produktem Lomax, na kterém pracovali vývojáři a technologové této firmy již delší čas.

Dále Lomax představí nové stropní pohony Marantec ekonomické řady Blueline, které markantně změnily spotřebu energie u vratových pohonů.

Tento produkt získal nejvyšší ocenění na světovém veletrhu vratové techniky ve Stutgartu a dostal se do nejužší nominace na Zlatou medaily na mezinárodním stavebním veletrhu IBF 2009 letos na jaře v Brně.

Návštěvníci samozřejmě nepřijdou o prezentaci všech dalších produktů společnosti LOMAX jako jsou předokenní a nadokenní rolety, automatizované systémy pro pohon bran, téměř nekonečné množství kombinací barev a provedení garážových vrat a nejucelenější řadu dřevěných dekorů v ČR s horkou novinkou Cherry.

Vše podtrhne letošní novinka – záruka 10 let na vratové křídlo!.

Autor:
Foto: Archiv firmy