Přidat na Seznam.cz Přidat na Google News

Několik typů pro rekonstrukce koupelen od společnosti TECE

Při rekonstrukcích koupelen v bytových domech vzniká vždy mnoho komplikací, a to především z důvodu malého prostoru, konstrukce zdí nebo výšky podlahy. Společnost TECE nabízí několik výrobků, které zjednoduší rekonstrukci vaší koupelny. Budete tak moci využívat nejmodernější řešení běžná v novostavbách.

Mezi novinky patří například závěsná toaleta TECEprofil, snížené montážní prvky pro závěsné toalety, sprchové žlábky a sprchové podlahové vpusti s velmi nízkou instalační výškou nebo toaleta budoucnosti TECElux.

Umístění závěsných toalet

Zvláště bytová jádra v panelových domech skrývají specifika, se kterými se musí rekonstruující potýkat. Časově náročné vyzdívání závěsných toalet, které se v České republice s oblibou používá, není optimální variantou, protože koupelnu není možné po dlouhou dobu využívat. Ale jak tedy kotvit závěsné toalety před šachtou se stoupačkami?

Řešení je jednoduché. Při rekonstrukci využijte stěny z lehkých sádrokartonových příček a závěsnou toaletu TECEprofil, pro niž nabízíme speciální příslušenství TECEprofil panel kit. Pomocí tohoto příslušenství ukotvíte standardní montážní prvek pro závěsné toalety mezi boční příčky. TECEprofil panel kit lze použít na všechny typy montážních prvků pro lehké příčky.

V podkrovních bytech či bytech ve starších činžovních domech je složité umístění závěsné toalety z důvodu zkosených stropů či oken nad toaletou, protože znemožňují montáž klasického montážního prvku pro závěsné toalety výšky 112 cm. Většina uživatelů pak tento problém řeší užitím nevzhledné kombi toalety. Ale nemusí. Společnost TECE má ve svém portfoliu snížené montážní prvky pro závěsné toalety výšky 98 či dokonce 82 cm, díky nimž Vás již žádná výška nebude limitovat. Splachovací tlačítka je pak výhodnější umístit shora, aby při čelním splachování tlačítko nezakrýval kryt sedátka.

Montážní prvek do sádrokartonu s příslušenstvím panel kit
Snížený montážní prvek s ovládacím tlačítkem umístěným shora

Bezbariérový sprchový kout

Chtěli byste mít bezbariérovou koupelnu, ale kvůli výšce podlahy ji nelze při vaší rekonstrukci aplikovat? Již nemusíte shánět co nejnižší nevzhlednou sprchovou vaničku. Společnost TECE nabízí sprchové žlábky a sprchové podlahové vpusti s nejnižší instalační výškou na trhu. Sprchový žlábek TECEdrainline díky elegantně řešenému sifonu zabudujete do podlahy s výškou pouhých 67 mm, a to včetně unikátně řešeného žlabu pro nalepení dlažby, který vyniká svým vzhledem nerušeným nerezovou hranou roštu. Podlahovou vpusť TECEdrainpoint S vyznačující se možností stavebnicového sestavení dle přání zákazníka je možno instalovat v podlahách tloušťky od 74 mm.

Unikátní žlab pro nalepení dlažby bez viditelné nerezové hrany
Řez elegantně řešeným nízkým sifonem

Mnoho zákazníků se také brání použití sprchových žlábků či podlahových vpustí z obavy z možného vytopení sousedů v bytě o patro níže. Protože je správné napojení hydroizolace koupelny jedním z nejdůležitějších faktorů při rekonstrukci vaší koupelny, společnost TECE z tohoto důvodu ve spolupráci s předními výrobci hydroizolačních stěrek vyvinula unikátní certifikační systém, díky němuž máte záruku 100% bezpečnosti své koupelny. Sprchové odvodňovací systémy TECE se dodávají vždy s hydroizolačními páskami otestovaným předními německými laboratořemi. A protože správná vodotěsnost odtokových prvků je závislá především na kvalitní hydroizolační stěrce, je nutné pro získání certifikátu Seal Systam aplikovat pouze stěrky certifikovaných výrobců, které naleznete na webové stránce TECE. Seal System lze získat jak pro sprchové žlábky, tak pro podlahové vpusti.

Podlahová vpusť TECEdrainpoint S s hydroizolací Seal System

Krátce o společnosti TECE

Společnost TECE je přední německý výrobce sanitárních výrobků s tradicí od roku 1955. Inovace a design v oblasti závěsných toalet, odvodnění sprch a potrubních systémů jsou jedny z hlavních poslání společnosti. Poslední unikátní novinkou představenou v letošním roce je toaleta budoucnosti TECElux vyznačující se množstvím funkcí se zachováním inovativního designu oceněného množstvím prestižních cen.

Více informací nejen o tomto produktu naleznete na webových stránkách naší společnosti TECE Česká republika.

Autor: Ing. Petr Ajm
Foto: Archiv firmy