Uherskohradišťská nemocnice.

Nemocnice v U. Hradišti zahájila přístavbu porodnicko gynekologického pavilonu

Uherské Hradiště 21. března (ČTK) - Uherskohradišťská nemocnice zahájila přístavbu porodnicko gynekologického pavilonu. Ambulantní provoz se rozšíří o novou vyšetřovnu, čekárnu a zázemí pro personál, přibudou pokoje na gynekologickém oddělení a oddělení šestinedělí. ČTK to dnes sdělila mluvčí nemocnice Lucie Sedláčková.

"Stavební práce byly zahájeny v polovině února a pokud půjde vše podle plánu, budou dokončeny do konce letošního roku," uvedl vedoucí stavebních investic Pavel Lečbych. Nemocnice se bude snažit po dobu přestavby zajistit běžný provoz a chod oddělení. "Pacientky i návštěvníky oddělení však prosíme o toleranci a trpělivost s případnými dočasně ztíženými podmínkami," uvedl Lečbych.

Díky přístavbě vzniknou prostory pro pacientky, které přicházejí na vyšetření či ke gynekologickým výkonům, také pro rodičky i ošetřující personál. "Maminky jistě ocení nové zázemí rodinných pokojů, kde budou moci strávit chvíle po porodu v intimním prostředí spolu s partnerem. O tento typ pokojů je u rodiček velký zájem, a ne vždy bylo možné kvůli omezené kapacitě vyjít všem požadavkům vstříc," uvedla primářka porodnicko gynekologického oddělení Soňa Pánková.

Přístavba bude stát přes 34 milionů korun. Nemocnice ji bude financovat z vlastních zdrojů.

Autor: ČTK
Foto: Palickap, CC-BY-SA-4.0, zdroj: www.wikipedia.org