Přidat na Seznam.cz Přidat na Google News

Neomezuje nás expozice = letos ukážeme maximum!

Heslo letošního ročníku odborného semináře pro architekty a designéry DESIGN ROADSHOW 2016 hovoří jasně – své účastníky v letošním roce nepozve do pronajatých sálů, ale otevře brány výrob a prostor, které jsou vybaveny maximem možností, které daný výrobce může interiéru a jeho tvůrcům s originálním designem nabídnout.

Předchozí ročníky odborného semináře DESIGN ROADSHOW vždy vítaly své hosty v hlavních krajských metropolích. Letošní rok bude vše jinak. „V právě startujícím pátém ročníku jsme si řekli, že je čas na změnu a zvolili jiný model setkávání s architekty a designéry,” uvádí Petr Paksi, výkonný ředitel společnosti J.A.P., která i v letošním roce oslovuje ke spolupráci zástupce odborné veřejnosti a pokračuje: „Inspirovalo nás k tomu mimo jiné i to, že na akcích v regionech jsme řešili spoustu zajímavých dotazů architektů, bytových designérů nebo i projektantů a nebyli jsme schopni ukázat na reálných vzorcích možné varianty řešení nebo dílčích možností. Jednoduše, vše co řešíme s architekty se prostě převážet nedá. Proto jsme si řekli, že v letošním roce otevřeme nejen naše prostory, ve kterých probíhají v průběhu roku individuální jednání nad prototypy nových výrobků s odbornou veřejností, ale zároveň i výrobní zázemí, které samozřejmě běžně dostupné k prohlídkám není. Chceme, aby se každý zájemce mohl podívat na to, kde a jak vznikají naše designové výrobky a mohl se tak na vlastní oči přesvědčit o kvalitě našich výrobních postupů. O všech již v předchozích letech slyšeli účastníci seminářů zprostředkovaně. Ať už od pana profesora Jana Fišera, nebo našich kolegů. Letos se může každý přijet podívat osobně a zjistit si maximum informací.

DESIGN ROADSHOW v rámci svého pátého ročníku má naplánováno více dílčích akcí, které budou probíhat u různých firem a výrobců interiérových prvků. Vždy bude snaha o představení atypických či zajímavých řešení, doprovázených různými reálně prováděnými zátěžovými testy. Výjimkou nebudou prohlídky specializovaných výrob u českých výrobců. Odborný servis, komentář a řešení individuálních dotazů jsou již na těchto setkáních samozřejmostí. Navíc každá z letošních akcí v sobě vždy ponese atypický originální prvek, který si zatím nemáme možnost jinde prohlédnout.

Jaké jsou nejbližší plánované akce?

18. února – Praha – Vysočany, vzorkovna J.A.P.

 • vzorky dveří ve výšce 2,8 m bez nadpraží ve skryté zárubni,
 • dveře Clear = „akvárko” mezi dveřmi,
 • testy zvukově izolačních vlastností celoskleněných dveří Master,
 • test odolnosti kaleného skla a Grafoskla.

3. března – Přerov a Holešov, výrobní závody českých výrobců J.A.P. a Trachea

 • Jak se vyrábí ztracená spára na dvířkách?
 • montážní přesnost rektifikovaných úhlů,
 • automatická výrobní linka na stavební pouzdra,
 • ukázky opravy poškození vysokého lesku na akrylátu,
 • test pevnosti nalepení folie na povrchu nábytkových dvířek.

17. března – Praha, vzorkovna Rehau

 • skříňové roletky a jiná roletová řešení pro interiér.

9. června – INTERSALON Holešov

 • interní veletrh s odbornými prezentacemi firem Blum, Egger, Kesseböhmer, Franke, Henkel, J.A.P. a dalších.
Design Roadshow v Ostravě

Aktuální přehled akcí je vždy na stránkách www.designroadshow.cz.

Jeden z největších zájmů vzbudil v posledních dvou letech akrylátový povrch nábytkových dvířek ve vysokém lesku, a to nejen svým precizním zpracováním hrany se ztracenou spárou, ale i možností opravitelnosti drobných poškrábání. Proto jsme si na naše první setkání s odbornou veřejností v letošním roce připravili jak možnost návštěvy ve výrobě u PUR olepovačky, tak praktické ukázky opravy poškození povrchu akrylátových dvířek,” popisuje pan Martin Dusík ze společnosti Trachea, největšího českého výrobce nábytkových dvířek, který své brány otevírá odborníkům hned na počátku března.

A jak hodnotili odborné semináře účastníci loňského ročníku?

Akce je dobrá a zajímavá, jsou tu novinky, které jsem ještě neviděl. Vše probíhá i v zajímavém prostředí, tady na fakultě, má to takovou příjemnou atmosféru. S firmami osobně nespolupracuji, ale všechny je znám. Nadchly mě dveře od J.A.P., ale hodně mě zaujal 3D tisk od Trachey. Už jsem o tom hovořil s jejich zástupcem a domluvili jsme se na možné spolupráci. Ing. arch. Zdeněk Daniel, Liberec.

Akce mi přinesla spoustu technického řešení, které hledám často na internetu a tady je vidím reálně. Velice se mi líbí posuvné celoskleněné dveře od J.A.P. I když Tracheu při své práci nepoužívám, tak mě mile překvapila. Pamatovala jsem si ještě dvířka od Trachey, která měla zadní stranu pouze bílou, tak jsem ráda, že už to tak není. Ing. arch. Ladislava Doležalová, XD architekti Šumperk.

Dalo by se říci, že v podstatě všechny firmy jsou z 95 % pro mě novinky. Výrobky firmy Blum občas používám, jinak firmy J.A.P. a Trachea jsou pro mě úplné nové. Jsem především architekt interiérů a některé podrobnosti řeší spíše stavební inženýr. Samozřejmě, co se týká nějakých svých speciálních designových věcí, tak to vybírám sám. Firma Trachea mě zaujala 3D hranou a tipy pana Fišera byly perfektní, ty hned někde využiji.Ing. arch. Michal Kopecký, ATIP, Hradec Králové.

Pokud chcete být plně informováni o aktuálních termínech a místech konání odborných seminářů DESIGN ROADSHOW 2016, navštivte webové stránky www.designroadshow.cz, na kterých si můžete přečíst všechny termíny plánovaných akcí a jejich obsahovou náplň. Těšíme se na vás!

Autor: Mgr. Martina Rychetská
Foto: Archiv firmy