Nerezové komínové hlavice

V minulosti se velmi často stávalo, že Váš komín nesloužil k 100% spokojenosti. Objevoval se zpětný nebo nedostatečný tah a s tím také spojený nepříjemný dým v místnosti. Všechny tyto neřesti významně omezí nové komínové hlavice.

Jde o rotační komínové hlavice, které jsou uloženy na dvou ložiscích certifikovaných do teploty 150 °C. Pohyb vzduchu na střeše (vítr) a také teplé stoupající zplodiny roztočí hlavici, která ihned začne odvádět zplodiny z komína, vytvoří podtlak v komíně a zamezí zpětnému pohybu spalin. Všechny výrobky jsou vyzkoušené mnohaletou praxí po celém světě.

Komínová hlavice ROTOWENT DRAGON

Nová komínová hlavice Dragon je unikátní svým tvarem a uložením ložiska. Hlavní výhodou je, že ložiska na kterých se hlavice otáčí jsou uloženy až na samém vrcholu hlavice Dragon. Hlavice je určená přímo pro extrémní situace, především na kratší komíny od krbů, pecí a kotlů na tuhá paliva. Díky své originální konstrukci se vždy natočí po větru. Vítr vytváří v komíně podtlak a plynule odtahuje spaliny. Hlavice též významně brání zpětnému tahu, zapršení a zasněžení do komína. V nabídce jsou varianty samostatná hlavice a hlavice s odklápěcí základnou. Cena od 3.122,- Kč.

komínová hlavice v kvalitním nerezovém provedení

Komínová turbína TURBOWENT

Komínová turbína Turbowent je určena na komínová tělesa od průměru 150 mm do průměru 300 mm. Turbína se používá na komíny pro zlepšení tahu a pro trvalé odvětrání komína. Materiálové provedení hlavic z nerezi zaručí jejich dlouhou životnost. Nabízí se ve variantách: samoatatná hlavice nebo hlavice s odklápěcí základnou. Typizovaná hlavice umožní velmi snadnou montáž. Cena od 3.253,- Kč.

Komínová hlavice TULIPÁN

Komínová hlavice je zkonstruovaná speciálně pro nejběžnější průměr komínových těles 150 mm. Její tvar umožňuje osazení na víceřadé výstupy v těsné blízkosti u sebe. Materiálové provedení komínových hlavic z nerezi zaručí jejich dlouhou životnost. Hlavice Tulipán není vhodná na komíny, které odvádějí spaliny kotlů na tuhá paliva. Je určena pouze na odvod zplodin z plynových kotlů. Cena od 3.418,- Kč.

Autor:
Foto: Archiv firmy