Nerezové sítě X-TEND®

Nerezové sítě X-TEND® společnosti Carl Stahl nacházejí široké využití nejen v mnoha průmyslových oborech, ale stále častěji se objevují v interiérech i exteriérech jako netradiční, designově zajímavý a zároveň bezpečnostní prvek. Na českém trhu působíme již více jak 20 let a poskytujeme komplexní služby v oblasti nerezové architektury, zvedací techniky a jištění osob.

Co říká o nerezových sítích X-TEND® vedoucí divize nerezové architektury pan Michal Bláha?

Nerezové sítě X-TEND® jsou lehké, světlu snadno prostupné a zároveň velmi pevné a bezpečné. Jsou vhodné i pro vysoká zatížení. Díky použitému materiálu nerezová ocel AISI 316 garantují dlouhodobou životnost. Jsou vizuálně zajímavým doplňkem každého domu a také šetrné k životnímu prostředí. Zákazník často ocení možnost prostorového 3D tvarování.

Michal Bláha

Můžete se inspirovat stovkami zrealizovaných řešení za použití nerezových sítí X-TEND®, které jsme úspěšně dodali a instalovali jak individuálním zákazníkům, tak velkým nadnárodním firmám a pro desítky zoologických zahrad.

Nerezové sítě X-TEND® vyrábíme na zakázku s volbou rozměru, tloušťky lanka a velikostí oka. Proto vždy odpovídají vašim individuálním představám a požadavkům. Vlastníme certifikáty, které potvrzují používání nerezových sítí X-TEND® i jako jistící prvek proti pádu osob, samozřejmostí je i evropská certifikace ETA německého stavebního institutu pro použití sítí jako výplně zábradlí.

Se zákazníkem vždy komunikujeme během celého průběhu zakázky

Náš zákazník z Bratislavy se na nás obrátil s dotazem nerezových sítí X-TEND®. Představa byla jasná: použití sítě jako ochrana proti pádu na schodišti RD. Velký důraz kladl zejména na bezpečnost, protože se blížil příchod potomka do rodiny. Celý dům, o kterém se jednalo, je koncipován v moderním duchu, a proto zákazník měl velký zájem použít právě nerezové sítě X-TEND®, které perfektně plní funkci jak bezpečnostní, tak estetickou. Od architekta jsme obdrželi dokumentaci návrhu celé realizace, kde jsme se plně snažili vyhovět ucelené představě provedení. Naši odborníci společně s klientem prokonzultovali všechny potřebné detaily. Malé změny proběhly pouze v kotvení, abychom splnili v první řadě bezpečností požadavky. Poté jsme již mohli přistoupit k návrhu cenové nabídky. S panem architektem jsme si návrh řešení odsouhlasili a posunuli se do fáze realizace. Po vyrobení nerezových sítí s velikostí oka 80 × 139 mm zahájili naši školení montéři samotnou instalaci a zrealizovali projekt zabezpečeného schodiště. Zákazník byl s výsledkem velmi spokojen. Nejvíce ocenil preciznost provedení všech detailů.

Technické parametry

  • Nerezová síť X-TEND® – velikost oka 80 × 139 mm, průměr lanka 1,5 mm, 0,35 kg/m2.
  • Nerezové příslušenství – obvodové lano pr. 4 mm, kotvící a napínací prvky.
  • Zámečnické a montážní práce.

V oblasti nerezové architektury je nezbytné spojit funkčnost, design, stoprocentní spolehlivost a především bezpečnost. To je přirozené hledisko společnosti Carl Stahl, která pro váš projekt zajistí vždy nejlepší řešení aplikace nejen sítí – X-TEND®.

Toužíte mít doma moderní design nerezové architektury? Neváhejte se na nás kdykoliv obrátit!.

Autor: Romana Ripper
Foto: Archiv firmy