PernerKa v Karlíně

Nová kancelářská budova PernerKa v pražském Karlíně je plně pronajata již rok a půl před dokončením

O technologicky vyspělé kancelářské budovy s atraktivní pražskou adresou je zájem. Svědčí o tom i nový projekt PernerKa od developerské společnosti Coopera Development. Kompletních 9 300 m2 kancelářských prostor a 700 m2 retailových ploch bylo předpronajato ještě dříve, než se nemovitost dostala na veřejný trh. Budova PernerKa je navržena na místě bývalého brownfieldu a splňuje podmínky certifikace LEED v.4 C&S – úroveň GOLD.

Jako hlavní nájemci budou v karlínské kancelářské budově PernerKa sídlit dvě významné české společnosti, a to ACTUM Digital a Scott.Weber Workspace. Setkají se zde tak technologická digitální agentura a největší český poskytovatel privátních flexibilních kanceláří a coworkingu.

„Děkuji všem obchodním partnerům za konstruktivní přístup k jednání, která začala o jeden a půl roku dříve, než je obvyklé, a tak vzhledem ke stupni dokončenosti projektové dokumentace bylo potřeba uplatnit nadhled a profesní zkušenosti všech zúčastněných stran,“ uvádí Otto Koval, výkonný ředitel KKCG Development a zástupce joint venture partnera ve společnosti Coopera Development.

Obě transakce s investorem projektu Coopera Development koordinovala poradenská společnost Prochazka & Partners.

V Pernerce poskytne Scott.Weber Workspace prémiové pracovní prostředí pro téměř 500 pracovníků na bezmála 4 000 m2.

Výstavba kancelářské budovy PernerKa je již v plném proudu. Dokončení stavby se plánuje na čtvrté čtvrtletí roku 2025. Za architektonickým návrhem stojí renomovaná architektonická kancelář Bogle Architects. Společnost ACTUM Digital bude využívat tři horní podlaží, zatímco kreativní prostředí coworkingových kanceláří Scott.Weber Workspace se rozprostře ve dvou spodních patrech budovy. Střešní terasa s vyhlídkou na okolní Karlín bude stejně jako originální vstupní lobby-kavárna sdílená oběma nájemci.

Autor: David Vondruška
Foto: David Vondruška