Nová konstrukční řada tepelných čerpadel země/voda STIEBEL ELTRON WPF E a WPF cool

Nové tepelné čerpadlo konstrukční řady WPF 5-16 E/cool STIEBEL ELTRON přesvědčí vysokým stupněm integrace. Kromě agregátu tepelného čerpadla a bezpečnostních prvků je v přístroji vestavěna expanzní nádrž primárního a sekundárního okruhu, energeticky úsporné oběhové čerpadlo primárního a sekundárního okruhu, pružné tlakové připojovací hadice, měřič tepla a elektroměr.

Do standardní výbavy tepelných čerpadel Stiebel Eltron patří i trojstupňově spínaný elektrokotel (až 8,8 kW), sloužící jako bivalentní zdroj a zdroj pro antibakteriální dohřev v režimu přípravy teplé vody.

Montážní firma tak ušetří mnoho pracovních úkonů, materiálu a času. Vestavěné komponenty jsou ideálně sladěny, takže se zvyšuje provozní bezpečnost a je tím vyloučená možná chyba při jejich volbě a montáži. V neposlední řadě instalace tepelného čerpadla působí esteticky lepším dojmem a zabere méně místa.

Díky integrovaným elektronicky řízeným oběhovým čerpadlům, jak na straně zdroje energie, tak na straně vytápění, je zvýšena účinnost vytápěcího systému. Malý příkon použitých čerpadel přináší vyšší topný faktor, neboť podle nové normy pro udávání výkonových parametrů, zahrnuje elektrický příkon, kromě odběru motoru kompresoru i další odběry elektrické energie.

Schéma tepelného čerpadla země/voda

Nový je také atraktivní design. Jedinečný vzhled přístroje navazuje na typovou řadu WPF 20-66 a předurčuje vzhled dalších přístrojů Stiebel Eltron v této oblasti. Ergonomické provedení ovládacích prvků regulace a uspořádání snadno výsuvné elektroskříňky, umožňuje jak optimální zacházení pro všechny skupiny uživatelů, tak také rychlou a nekomplikovanou montáž. Nově je v rozsahu dodávky rovněž tepelně izolační kryt hydraulických přípojek, zaručující čistou a profesionální instalaci. Pomocí při přepravě na místo instalace jsou držáky na zadní straně přístroje tepelného čerpadla.

Nové tepelné čerpadlo země/voda je nabízeno ve dvou variantách: pod označením WPF 5-6 E pro vytápění a přípravu teplé vody a pod označením WPF 5-16 cool pro vytápění nebo pasivní chlazení a přípravu teplé vody. U konstrukční řady WPF 5-16 cool je již vestavěn přídavný výměník tepla potřebný pro pasivní chlazení.

Měření množství tepla a spotřeby elektrické energie je v Německu podmínkou pro udělení státní dotace na tepelné čerpadlo. V našich podmínkách má tato funkce, integrovaná ve vestavěné regulaci tepelného čerpadla, zatím pouze informativní charakter pro uživatele.

Nový atraktivní design TČ předurčuje vzhled dalších přístrojů Stiebel Eltron

Inovační technika, vysoká kvalita zpracování a jedinečný design jsou atributy, kterými se vyznačuje nová konstrukční řada tepelných čerpadel WPF E případně WPF cool.

Široký sortiment tepelných čerpadel Stiebel Eltron splňuje podmínky dotačního programu Zelená úsporám. Nyní můžete získat k tepelným čerpadlům a ventilačním jednotkám zdarma vybrané příslušenství.

Bližší informace k akční nabídce Příslušenství zdarma a k celému sortimentu naleznete na www.stiebel-eltron.cz a www.tepelna-cerpadla.cz.

Autor: Ing. Dana Stloukalová
Foto: Archiv firmy