Přidat na Seznam.cz Přidat na Google News

Nová krev z řady Romotop DYNAMIC

Ekonomická náročnost provozu a ekologie spalování paliva patří v dnešní době k bezesporu nejdůležitějším aspektům, kterými posuzujeme všechna zařízení, určená k vytápění našich obydlí. Proto byl při vývoji kladen důraz na každý detail konstrukce.

První novinkou z řady Romotop DYNAMIC je krbová vložka DYNAMIC 2G 44.55.01, 13 určená jak pro akumulační, tak pro konvekční obestavby. Jak je mezi Dynamiky dobrým zvykem, i nováček snese díky robustní konstrukci a použití těch nejkvalitnějších materiálů bez újmy velmi těžkou zátěž. U namáhaných částí vložek řady Dynamic je na rozdíl od konkurenčních výrobků již samozřejmostí použití speciální vysoce odolné oceli typu COR-TEN odolávající i těm nejnepříznivějším vlivům. Díky tomu se může zákazník těšit z nadstandardní životnosti výrobku. Nový dynamic je navíc k dispozici i ve verzi DYNAMIC B2G 44.55.01, 13 vybavené v dnešní době velmi populárním zadním přikládáním, zvyšujícím komfort užívání výrobku. Technické parametry výrobku, mezi něž patří zejména vysoká účinnost spalování okolo 85 %, spotřeba paliva pouhých 2,2 kg za hodinu, stabilní hoření v širokém rozsahu výkonů 2,5 až 10 kW jistě přesvědčí zákazníka, že KV DYNAMIC 2G a B2G 44.55.01 jsou tou pravou volbou.

Krbová vložka Dynamic 2G 66.50.01

Akumulační prstence Mammoth

Bonusem k celé škále krbových vložek firmy Romotop je možnost jejich doplnění o nejnovější akumulační prstence Mammoth, představující absolutní špičku v akumulaci tepla. Prstence Mammoth jsou unikátní nejen složením použité speciální akumulační hmoty, dosahující extrémních hodnot měrné hmotnosti až 4,2 kg/dm3, ale také svým masivním vnitřním litinovým jádrem, které ve tvaru šroubovice doslova vysává zbytkové teplo obsažené ve spalinách a poté je rychle dopravuje do vnějších vrstev akumulační hmoty tak, aby bylo naakumulované teplo rychle připraveno k vytápění. Váha jednoho prstence je 38 kg, což při doporučeném množství prstenců 6 až 8 ks je celková váha 228 až 304 kg. Tím dosáhne zákazník opravdu mamutí akumulace.

Devízou celého systému Mammoth je snadná a rychlá montáž, minimální nárok na prostor a suché napojení přímo na hrdlo krbové vložky.

Akumulační výměník Mammoth

Akumulační výměník Mammoth

Další možností akumulování tepla je akumulační výměník Mammoth. Je vyroben z totožného materiálu jako akumulační prstence Mammoth. Také tento výměník dokáže velmi umě akumulovat teplo v sobě, díky čemuž zvyšuje akumulační schopnost stavby nebo dodává scházející akumulační schopnost objektu. Celková váha akumulačního výměníku Mammoth je 345 kg.

Krbová vložka Dynamic 2G 44.55.01 s akumulačními prstenci Mammoth

Double spin

Samozřejmostí je u všech nových teplovzdušných vložek užití unikátního systému vedení spalin firmy Romotop pod názvem Double spin, který byl vyvinut za účelem nejvhodnější trajektorie odvodu spalin ze spalovací komory do hrdla vložky s cílem dosažení maximální ekologie a čistoty spalování. Také jsou všechny vložky vybaveny napojením na centrální přívod vzduchu (CPV).

Autor: Tomáš Káňa
Foto: Archiv firmy