Nová paropropustná kontaktní podstřešní membrána Svitaweb od SVITAPu J.H.J.

Když »dostane« stavba střechu, zpravidla se říká, že teprve tehdy je dům domem. A je skutečně bezpředmětné zda je určen pro soukromé, komerční či jiné účely. Odborníci ale dobře vědí, že je vše mnohem složitější. Každá střecha musí obsahovat několik vrstev zabezpečení proti povětrnostním vlivům, proti dešti atd. Již několik let se společnost SVITAP J.H.J. mimo jiné zabývá vývojem a výrobou pojistných podstřešních fólií a parozábran.

Ve svém širokém repertoáru nabízí technické tkaniny jako PE kašírované fólie, podstřešní fólie, antikorozní fólie a atypické kašírované fólie. V oboru technické konfekce pak textilní skladovací haly, atypická zastřešení, textilní garáže, autoplachty s potiskem, prodejní stánky a plachty šité, či svařované.

Na trh s novým rokem přichází zcela čerstvá novinka, a to kontaktní membrána Svitaweb 110 a 135, určená pro všechny větrané i nevětrané šikmé střešní systémy, podbité i nepodbité, pro skládané obvodové pláště a pro použití jako větrozábrana. Zároveň se však nedoporučuje aplikace pod plechové střechy.

Svitaweb slouží jako podstřešní membrána k ochraně podstřešních konstrukcí, tepelných izolací a podstřešních prostor před vlhkostí způsobené deštěm, či sněhem, před prachem, sazemi a před nepříznivými účinky větru. Je paropropustná, tudíž umožňuje dostatečný odvod páry z vnitřních prostorů budovy.

Membrána Svitaweb je vícevrstvý materiál vyrobený z PP-PE-PP. K zákazníkovi se dodává 1,5 m široká role s návinem 50 bm. Zabalena je do PE rukávu, případně do stretch fólie a opatřena popisem, jak postupovat při aplikaci materiálu. Pokud není materiál použit ihned po přívozu na stavbu, je nutné ho skladovat ve vertikální poloze, bez přístupu UV záření.

Paropropustná membrána Svitaweb se pokládá rovnoběžně s okapem jak na bedněnou střechu, tak i stejným způsoben přímo na tepelnou izolaci. Výrobce doporučuje 10 - 15 cm překrytí membrán. Vertikální přesahy musí být umístěny na krokvích a zajištěny kontralatěmi. Těsnění vertikálních přesahů je nutné provádět těsnicími páskami. Membrána se připevní na střešní konstrukci kovovými sponami mechanickou sešívačkou, popřípadě antikorozními hřebíky. Podstatnou podmínkou při aplikaci Svitawebu je, dostatečné zaschnutí impregnačního nátěru na dřevěných částech střešních konstrukcí nebo bednění. Střešní krytinu jakéhokoliv typu a druhu kromě plechové, kterou výrobce nedoporučuje, je nutné pokládat nejpozději do čtyř měsíců od umístění Svitawebu.

Střecha dává pocit domova a tepla, jen na majiteli budoucího příbytku záleží, jakým způsobem zabezpečí její bezproblémovou funkci třeba i za pomoci paropropustné membrány Svitaweb.

Autor: Simona Taha
Foto: Archiv firmy