Nová řada rekuperačních jednotek VENUS

Společnost 2VV, známá především jako renomovaný výrobce kvalitních vzduchových clon, nyní vstupuje na trh s novinkou na poli rekuperačních jednotek a představuje novou řadu jednotek VENUS. Reaguje tak na zvyšující se poptávku energeticky úsporného rezidenčního větrání.

Nová řada rekuperačních jednotek VENUS je k dispozici ve čtyřech velikostech s průtokem 150, 300, 500 a 700 m3/h a přichází tak s řešením pro kompletní pokrytí residenčních aplikací jako jsou byty, bytové a rodinné domy, úsporné a pasivní domy a menší kancelářské budovy.

Jednotky VENUS splňují nejpřísnější evropské normy a standardy jako je ErP 2013 a Passivhaus1). Jednotky VENUS jsou stejně jako všechny další výrobky společnosti 2VV testovány v mezinárodně certifikované laboratoři ETELAB a mají prestižní známku kvality TÜV.

Nová rekuperační jednotka VENUS

Popis jednotky

Jednotka je navržena a konstruována tak, aby byly maximálně využity vlastnosti materiálu EPP (expandovaný polypropylen), ze kterého je vyrobena. Vedle zdravotní nezávadnosti, výborné tepelné izolace a účinného tlumení mechanických vibrací, to je především vysoká těsnost, kterou použití tohoto materiálu umožňuje. Plášť z EPP stojí rovněž za velice nízkou hmotností jednotky (pouhých 17 kg)2), která je ve srovnání s jinými rekuperačními jednotkami výrazně nižší a zajišťuje tak snadnou manipulaci s jednotkou při instalaci. Velkou předností VENUS je také její nízká hlučnost 40 dB(A) při maximálním výkonu a zároveň možnost instalace v nízké zástavbové výšce 270 mm3).

Dvě třídy filtrace

Jednotky VENUS jsou nabízeny ve dvou třídách filtrace G4/F5 a F5/F7 a možností dodání ve dvojím provedení motorů – AC a EC. Jednotka je osazena hliníkovým protiproudým rekuperátorem nejvyšší kvality s certifikací EUROVENT. Zde je využito unikátní technologie „Swirl Chamber System”, díky které je pomocí speciálního tvaru lamel uvnitř rekuperátoru dosaženo maximálního zisku tepla až 93 %. Jednotka VENUS je dodávána s integrovaným předehřevem a možností externího dohřevu s vlastní regulací.

Rekuperační jednotky VENUS

„Nový rozměr rekuperace od 2VV“

  • Kompaktní řada inteligentních rekuperačních jednotek.
  • Vysoká účinnost rekuperace až 93 %.
  • Nízká hlučnost.
  • Vysoká třída filtrace.
  • Sofistikovaný a designový ovladač.

Regulační systém

Rekuperační jednotka VENUS je vybavena sofistikovaným systémem regulace. V základním nastavení režimů větrání lze zvolit režim „Manual”, který zajišťuje větrání podle navolené úrovně na ovladači, nebo režim „Automat”, kdy jednotka větrá na základě hodnot z připojených čidel.

Samozřejmostí jsou rovněž funkce jako „Freecooling”, což je tzv. chlazení zdarma, při kterém běží pouze přívodní ventilátor a odvodní je vypnutý. Tento režim se využívá v letních měsících, kdy teplota vnějšího vzduchu klesne a může tak být přiváděn do místnosti k ochlazení vnitřního prostředí s minimálním nákladem na energii.

Dalším režimem je „Boost” neboli režim rychlého vyvětrání, kdy se na určitou dobu zvýší výkon a intenzita větrání.

Ovladač s intuitivním ovládáním

Součástí jednotky VENUS je také protimrazová ochrana rekuperátoru, signalizace zanesených filtrů a jejich snadná údržba s možností připojení časového spínače, čidel CO2, vlhkosti a čidel PIR, která reagují na pohyb osob. Samotný ovladač je pak skutečně designovou záležitostí – kapacitní sklo s dotykovým ovládáním, decentní podsvícení symbolů a kompaktní velikost 85 × 85 mm stejně jako u běžných vypínačů.

Centrála firmy 2VV s.r.o. v Pardubicích
Výrobní provozy firmy

Nově tak společnost 2VV přináší na trh ucelenou a kompaktní řadu rekuperačních jednotek, které nabízejí skvělou kvalitu a unikátní technologické řešení za velmi příznivou cenu. Inteligentně navržené a konstruované jednotky VENUS umožňují využití od nejzákladnějších aplikací pro nenáročné uživatele až po sofistikované režimy s vysokou třídou filtrace a výkonnými EC motory a možností připojení kontrolních čidel pro ty nejnáročnější zákazníky.

Autor: Helena Kejzlarová
Foto: Archiv firmy